Izvor: B92, 06.Avg.2011, 11:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kovačević: "Ren teži i od Šalkea"
Kapiten Crvene zvezde Nenad Kovačević deli mišljenje Roberta Prosinečkog da njegov tim protiv Rena u kvalifikacijama za Ligu Evrope očekuje težak posao.
Kovačević je igrao u Francuskoj i dobro poznaje klub koji je poslednja prepreka crveno-belima na putu do drugog po rangu najjačeg evropskog klupskog takmičenja.
"Verujte da samo njih i >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Bragu nisam želeo da izvučemo. Čak bih pre prihvatio i Šalke", rekao je Kovačević i dodao da će "Marakana" biti jak adut Crvene zvezde.
„U današnjem fudbalu nema velike razlike da li prvo igraš na strani ili kod kuće. Možda je i bolje što ćemo pred našim navijačima igrati prvu utakmicu, jer u atmosferi kao što je bila u četvrtak na "Marakani”, nijednom rivalu neće biti jednostavno. Pogotovo što igrači Rena baš i nisu navikli na tako usijan ambijent i frenetično navijanje, pa bismo to mogli da pretočimo u prednost koja bi nam dala izgledne šanse pred revanš. Nemam ništa protiv da ih dobijemo u Beogradu, pa da tamo parkiramo i autobus pred gol samo da prođemo u Ligu Evrope", naglasio je Kovačević.
Kovačević tvrdi da od ofanzivnog reda Rena preti najveća opasnost.
„Vezni red i špicevi su snaga Rena. Naročito se ističe zadnji vezni Jan Mvila, snažan i neumoran trkač koji pri tom ima i izuzetno fudbalsko znanje", istakao je kapiten Zvezde.














