Izvor: N1 televizija, 18.Sep.2016, 09:52 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kokeza: Mnogo je ovo stranaca
Predsednik Fudbalskog saveza Srbije i nekada jedan od čelnika Crvene zvezde Slaviša Kokeza nije oduševljen brojem stranaca koji su u subotu istrčali na teren stadiona u Humskoj u 152. večitom derbiju.
FSS je pre početka sezone, kako bi se podigrao kvalitet fudbala, odlučio da jedna ekipa u istom trenutku na terenu može da ima šestoricu stranaca, a prethodno je važilo pravilo 4+2 (dvojica iz bivših Republika >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << SFRJ).
Navijači su u duelu Partizana i Crvene zvezde (1:0)imali priliku da vide čak devetoricu stranaca, a kvalitet je daleko od očekivanog.
"Nisam zagovornik ovolikog broja stranaca, videčemo kakav će odnos biti ubuduće", rekao je Kojkeza za "Žurnal".
"Derbi je bio izjednačen, a presudio je gol u poslednjem minutu. Bitno je da je sve proteklo u mirnom i dobrom ambijentu. Igru mogu da komentarišu ljudi koji su za to zaduženi".
Upravo je stranac, Brazilac Leonardo presudio u večitom derbiju.




