KRK: Zvezda preživela Borac, Čačani prokockali +8

Izvor: N1 televizija, 15.Feb.2018, 23:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

KRK: Zvezda preživela Borac, Čačani prokockali +8

Košarkaši Crvene zvezde posle produžetka pobedili su Borac iz Čačka sa 85:79 u četvrtfinalu Kupa Radivoja koji se do nedelja održava u Nišu. U borbi za mesto u finalu sastaće se sa FMP iz Železnika.

Crveno-beli su imali mnogo problema sa učesnikom ABA 2 lige, ali su preskočili prvu prepreku na putu do odbrane trofeja osvojenog prošle godine na istom mestu.

Čačani su od prvog minuta pružili odličan otpor Evroligašu, koji je na poluvremenu imao 6 poena >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << prednosti. Mnogi su očekivali da ekipa trenera Raška Bojića u nastavku neće moći da parira mnogo kvalitetnijem protivniku, ali predovđeni raspoloženom bekovskoj liniji igrači Borca su ne samo stigli crveno-bele, već su bili na korak do senzacionalnog trijumfa.

Sa dve vezane trojke reprezentativca Srbije Ilije Đokovića na 3:24 minuta pre kraja njegova ekipa je vodila sa 68:60. Držali su se dobro Čačani, Nemanja Todorović je kod rezultata 68:62 napravio dve greške u napadu, a Tejlor Ročesti je trojkom 1:35 minuta pre kraja smanjio na 68:65.

Ubrzo je Matijas Lesor sa penala doveo svoj tim na pola koša minusa 68:67, a potom je trojku ubacio Todorodić za 71:67 na 50 sekundi. Dangubić je ekspresno uzvratio (71:70), a potom Todorović sa jedne i Ročesti sa druge strane nisu bili precizni iza linije od 6.75 metara.

Košarkaši Crvene zvezde mts plasirali su se u polufinale #KupKoraca!

KK Crvena zvezda mts - KK Borac Čačak 85:79,@Trochestie i @KiNGJF4 15 poena, @ndanga06 12, @ThiasLsf i @BjelicaMilko 11 #kkcz#Zvezdas#WeAreTheTeampic.twitter.com/kdll4awO6Y

Dangubić je posle promašaja Ročestija uhvatio loptu, fauliran je i polovičnim izvođenjem slobodnih bacanja izjednačio je na 71:71. Borac je imao poslednji napad, a 7 sekundi pre kraja fauliran je Predrag Prlja kome je zadrhtala ruka u odlučujućim trenucima. Zvezda je pokušala da utakmicu završi u regularnom delu, ali Ročesti u poslednjim trenucima iz teške situacije nije bio prezican.

U dodatnih 5 minuta iskusni Džejms Feldin je "pogurao" svoj tim, a ličnim greškama opterećeni Čačani nisu uspeli trijumfom da krunišu odličnu partiju.

Feldin i Ročesti (6 asistencija) su sa po 15 poena bili najefikasniji kod crveno-belih, Dangubić je postigao 12, a Lesor (10 skokova) i Milko Bjelica po 11. U poraženom timu Đoković je upisao 18, Miloš Dimić 14, a Nikola Pešaković 12 poena.

Crvena zvezda će se u subotu u polufinalu sastati sa FMP iz Železnika koji je bio ubedljiv protiv Metalca.

U petak se sastaju Mega Bemaks - Dinamik (17) i Partizan - Zlatibor (19:30).

Nastavak na N1 televizija...



Povezane vesti

KRK: Mega lako do polufinala

Izvor: Vesti-online.com, 16.Feb.2018, 19:40

Posle FMP i Crvene zvezde, Mega Bemaks je treći finalista Kupa Radivoja Koraća. Ekipa iz Sremske Mitrovice lako je pobedila beogradski Dinamik u niškom "Čairu" - 94:79...Ekipa sa Dorćola je bila ravnopravan rival samo u prvih 10 minuta. U drugom periodu igre Mega je dobila 35:19 i u nastavku rutinski...

Nastavak na Vesti-online.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.