Jeretin srušio Zvezdu u Ljubljani

Izvor: Vesti-online.com, 15.Jan.2012, 22:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Crvene zvezde Beograd poraženi su u Ljubljani od Olimpije rezultatom 74:73 u poslednjem meču 16. kola regionalne ABA lige.

Pobedu domaćem timu doneo je nekadašnji igrač crveno-belih Goran Jeretin košem sa linije slobodnih bacanja u poslednjim sekundama utakmice.

Zvezda je odigrala veoma dobro u prvom poluvremenu u Ljubljani i imala je osam poena više u 18. minutu (33:25), ali finiš druge i cela treća četvrtina pripali su Olimpiji. Gosti su izgubili >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << najviše zbog slobodnih bacanja, jer u poslednjem minutu po jedno su promašili Bojan Popović i Filip Čović. Na kraju šut za pobedu imao je Čović, ali je promašio, pa je Olimpija ostvarila pobedu.

Najbolji u pobedi Olimpije bio je Salin sa 20 poena, dok je poen manje ubacio Vladimir Dašić. Kod Zvezde se istakao Petar Popović sa 25 koševa i 10 skokova, dok je Nikola Vasić ubacio 11, a Mile Ilić osam poena.

Olimpija sa učinkom od 10 pobeda i šest poraza zadržava nadu da se bori za Fajnal for, dok je Crvena zvezda Beograd doživela 11 poraz, uz pet pobeda.