Efes potpuno poceopao Zvezdinu odbranu

Izvor: Vesti-online.com, 24.Nov.2016, 20:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Efes potpuno "poceopao" Zvezdinu odbranu

Crvena zvezda je upisala peti evroligaški poraz pošto je u prvom meču 9. kola do nogu potučena u Istanbulu od Anadolu Efesa rezultatom 100:79 (21:21, 26:19, 27:24, 26:15).

Pred nešto više od tri hiljade gledalaca tim Velimira Perasovića u potpunosti je nadigrao Crvenu zvezdu, koja je večeras bila oslabljena neigranjem povređenog kapitena Luke Mitrovića. Do poluvremena crveno-beli su nekako i držali >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << priključak što nije bilo lako s obzirom na daleko veći broj skokova Efesa (na kraju 43-22).

Turski tim je u drugom delu dolazio i do 14 ili 15 poena prednosti, ali je Zvezda u jednom trenutku uspela da uhvati ritam i da na 6:54 minuta pre kraja uhvati priključak trojkama Voltersa i Simonovića (80:75). Imao je srpski šampion i npad za potpunu neizvesnost, ali je Lazić promašio dva otvorena šuta za tri poena nakon čega je usledila serija 14:0 Anadolu Efesa, koja je i odlučila utakmicu.

Čak 100 primljenih poena najbolje svedoči koliko igra u defanzivi nije funkcionisala u Istanbulu, ali prilika za popravni je već sledeće nedelje kada u Beogradu gostuje Žalgiris, pa nema mnogo vremena za tugovanje.

U domaćem timu blistali su Tomas sa 20, Koton sa 19 i Ertel koji je dodao 17 poena, dok su kod Zvezde dvocifreni bili samo Dženkins sa 20 i Gudurić sa 14 poena.

21. minut - Početnički potez Simanić, faul nad Braunom na zakucavanju, sudije su dosudile namernu, pa Efes dobija i loptu sa strane, Koton pogađa trojku za maksimalnih +11 - 53:42

Huge dunk by @D_Brown4 - AND ONE!#7DAYSMagicMoment #EFSCZV pic.twitter.com/iPGPbCPznl

17. minut - Posle dva ofanzivna skoka Efes nastavlja seriju 9:0 - 38:31, a onda i Osman pogađa trojku za prvu dvocifrenu prednost domaćina - 41:31

A 12-0 open run for @AnadoluEfesSK, with threes by @cediosman and @thoneycutt23 has given the hosts its first double-digit lead. #EFSCZV pic.twitter.com/OAmdfXovqO— EuroLeague Gurus (@EuroleagueGurus) November 24, 2016

10. minut - Četvrtina je završena košem Efesa u poslednjoj sekundi za izjednačenje 21:21

Drop it, @thoneycutt23 !#7DAYSMagicMoment #EFSCZV pic.twitter.com/nv0br6Kord

9. minut - Novi poeni Dženkinsa posle ukradene lopte - 15:19

Fast break layup on https://t.co/J0gi1gaIcx. Starring @thejenkinsguy22.#7DAYSMagicMoment #EFSCZV pic.twitter.com/MtC0FfJjcf