Crvena zvezda: Ne dugujemo Dudiću 500.000 DM!

Izvor: S media, 05.Apr.2011, 02:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Crvena zvezda": Ne dugujemo Dudiću 500.000 DM!

Fudbalski klub "Crvena zvezda" osporio je danas na suđenju da je od nekadašnjeg fudbalera tog kluba Ivana Dudića protivpravno prisvojio 500.000 nemačkih maraka od njegovog transfera u portugalsku "Benfiku".

Od Dudićevog transfera na račun kluba legao je samo iznos koji je opredelio Upravni odbor da treba da pripadne "Zvezdi" i za sve što je naplaćeno imamo dokumentaciju, izjavio je punomoćnik kluba >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << Boris Bogdanović osporavajući tužbeni zahtev Dudića pred Višim sudom u Beogradu.

"Ako je neko nešto nelegalno prisvojio, to nije bio fudbalski klub", istakao je Bogdanović.

Dudić je tužio svoj nekadašnji klub "Crvenu zvezdu" zbog sticanja bez osnova, odnosno neosnovanog bogaćenja, tvrdeći da je klub protivpravno prisvojio 500.000 nemačkih maraka koje je trebalo da pripadnu njemu od transfera u "Benfiku".

Dudić: Tužio sam Zvezdu, a ne DŽajića

Srpski biznismeni hoće da kupe Zvezdu i Partizan

Dudić, koji danas nije prisustvovao suđenju, u tužbi tvrdi da je trebalo da dobije dva miliona nemačkih maraka za prelazak iz "Crvene zvezde" u "Benfiku" ali da je "ostao kratak" za pola miliona nemačkih maraka. Njegov punomoćnik Goran Stanivuk rekao je na današnjem suđenju da je "Zvezda" tužila "Benfiku" sudu u Lisabonu zbog neisplaćivanja spornih 500.000 maraka, ali da ne zna ishod tog postupka jer Dudić nije učestvao u njemu.

On je predložio sudu da pribavi spise iz krivičnog predmeta koji se vodi protiv nekadašnjih funkcionera "Crvene zvezde" Dragana Džajića, Vladimira Cvetkovića, Miloša Marinkovića i fudbalskog menadžera Ranka Stojića, koji je u ime beogradskog kluba zaključio ugovor o njegovom transferu sa Portugalcima, tvrdeći da u njima postoji informacija o "lisabonskom sporu".

Zbog zloupotrebe službenog položaja i protivpravnog prisvajanja dela sredstava od Dudićevog transfera optuženi su Džajić i Stojić. Optužnica tereti Džajića, koji je tada bio predsednik kluba, i Stojića, kao ovlašćenog FIFA menadžera i vlasnika preduzeća "Pro ejdžensi", da su oštetili klub za pet miliona nemačkih maraka prilikom prelaska Dudića u Benfiku.

Fudbaler je ranije od Višeg suda zatražio da mu odobri status oštećenog u procesu protiv čelnika "Zvezde" i Stojića, ali o tome još nije odlučeno.

(Beta)

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.