Izvor: N1 televizija, 15.Maj.2018, 21:34 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Borac na +54 protiv Mladosti, slavila i Mega
Košarkaši Borca i Mega Bemaksa ostvarili su pobede u poslednjim utakmicama desetog kola grupe A Superlige Srbije. Čačani su sa 120:66 slavili protiv Mladosti na gostovanju, dok su izabranici Dejana Milojevića savladali Zlatibor 96:90.
Još pre tih susreta praktično je bio rešen redosled pred plej-of, pošto je Crvena zvezda na svom terenu u Železniku pobedila Tamiš 94:87 i tako potvrdila prvo mesto. Borac >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << takođe ima osam pobeda i dva poraza kao 'crveno-beli', ali lošiji međusobni skor koji je rešen na koš-razliku, pa je morao da se zadovolji drugim mestom.
Čačani su već posle prve četvrtine nagovestili ubedljiv trijumf u Zemunu, pošto su tada već imali plus 15. Kako je utakmica odmicala, samo su povećavali svoju prednost i na kraju očekivano deklasirali Mladost.
Najbolji u trijumfu Borca bio je Darko Balaban sa 21 poenom i sedam skokova, dok je Ivan Gavrilović dodao 18 poena.
Na drugoj strani, Andrija Nešović je upisao 16 poena, dva više od Veljka Brkića.
Mega je takmičenje u grupnoj fazi završila na trećem mestu grupe A, ispred Zlatibora, a njihov duel obeležio je veliki broj preokreta. Domaćin je do trijumfa došao boljom igrom u samoj završnici susreta i tako upisao šestu pobedu u Superligi. Tim iz Čajetine je izborio mesto u plej-ofu zahvaljujući skoru 4/6, ispred Tamiša i Mladosti.
Megu je do trijumfa predvodio Kostja Mušidi sa 27 poena, dok je oporavljeni Ognjen Jaramaz dodao 20 poena.
Kod Zlatibora, sjajan je bio Dragoslav Papić sa 37 poena, 10 skokova i pet asistencija, ali to nije pomoglo njegovom timu da dođe do pete pobede.
Pogledajte sve rezultate i tabelu.












