Zaraženi šef diplomatije Austrije bez simptoma

Izvor: B92, 19.Okt.2020, 08:35

Zaraženi šef diplomatije Austrije bez simptoma

Beč -- Ministar inostranih poslova Austrije Aleksander Šalenberg, koji je u petak otkrio da je pozitivan na korona virus, nema nikakve simptome.

On se nalazi u kućnoj izolaciji i za sada još nije jasno koliko vremena će provesti u karantinu, rečeno je agenciji APA u njegovom kabinetu.

Šalenberg u sredu neće lično prisustvovati sednici vlade, a i planirane posete do petka, Velikoj Britaniji, Danskoj, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Grčkoj i Kipru, su otkazane.

Šalenberg je prvi član austrijske vlade koji je pozitivno testiran na korona virus.

Prema ministarstvu, on je na sastanku šefova diplomatija EU u Luksemburgu sedeo pored belgijske koleginice Sofi Vilmes, koja je, takođe, korona pozitivna.

Šalenberg je, na marginama sastanka EU, imao i kratak bilateralni susret sa irskim kolegom Sajmonom Kovenejem, koji nije morao u karantin, jer se nije vodio kao kontakt osoba nivoa 1.

Slično važi i za šefa kanadske diplomatije Fransoa-Filipa Šampanja, koji je u sredu u Beču razgovarao sa Šalenbergom, ali je sve proteklo uz obaveznu distancu, navedeno je iz Ministarstva.

Na pitanje medija da li će sada biti češća testiranja u Ministarstvu spoljnih poslova, rečeno je da se već primenjuje stogi koncept higijene, kao i testiranja pred službena putovanja.
Pogledaj vesti o: Grčka,   Evropska Unija

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.