Izvor: SrbijaDanas.com, 13.Nov.2020, 00:45
USKORO IMAMO DVE SLAVE, VODITE RAČUNA! Dr Kon upozorava: Moramo da zaustavimo korona virus
Trebalo bi sprečiti kontakte, a da su oni najznačajniji na mestima zabave, noćnog života i klubova
Epidemiolog Predrag Kon izjavio je večeras da epidemija korona virusa mora da se zaustavi, a da je to moguće samo ako se uskrate kontakti, što podrazumeva određene mere koje bi trebalo sprovoditi.
Kon je u specijalnoj emisiji RTS-a rekao da mere, ako se shvataju oštro, onda bi trebalo da budu oročene i da se jasno kaže da će trajati dve nedelje, pa da >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << se vidi kakvi su rezultati.
Naveo je da danas nisu donete mere, da je predsednica vlade dobro čula šta se predlaže i da je rekla da će razmisliti.
- Sad smo na nekom odlučivanju, premišljanju- rekao je Kon i dodao da se traži balans i ono što je najpovoljnije.
Podseća i da je danas usvojen zakon koji omogućava kontrole i da je sve to značajno, ali upozorava da vreme ide i da stoji nad vratom.
Kon je poručio da bi trebalo sprečiti kontakte, a da su oni najznačajniji na mestima zabave, noćnog života i klubova, ili gde se sedi dugo bez maski.
- Mi smo pred vikendom, to su dani najintenzivnijih kontakata. Imamo i dve slave. Vodite računa o svom zdravlju, nosite maske, izbegavajte skupove, ponašajte se racionalno.
Pogledaj vesti o: Coronavirus
Nastavak na SrbijaDanas.com...





