Izvor: MozzartSport.com, 11.Jul.2020, 19:36

Sećanje na jedno proleće kada se u Rimu ponovo pričalo o Skudetu

Treći uzastopni poraz Lazija i kraj šampionskih ambicija ekipe Simonea Inzagija

Prvi čovek Lacija Klaudio Lotito tokom jeka pandemije virusa korona na Apeninima nije želeo da čuje za priče o prekidu sezone, uveren da će njegov klub posle toliko godina čekanja biti u stanju da skine Juventus sa trona, ali nije bio u pravu. Duga pauza je potpuno poremetila ekipu Simonea Inzagija, kojaa >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << je ostala bez ritma i tečne igre, a sve to je rezultiralo gubitkom prevelikog broja bodova. Lacio je danas poražen od Sasuola na svom Olimpiku (1:2), pa sada ima sedam bodova manje i utakmicu više od Stare dame. Složićete se da je sasatav Mauricija Sarija dovoljno kvalitetan da ne može da ispusti takvu prednost u poslednjih sedam prvenstvenih utakmica.

Lacio se danas u potpunosti utopio u svoje bledilo, koje traje nedeljama unazad. Ne samo da nije bio blizu osvajanja bodova, iako je imao vođstvo posle prvih 45 minuta, već je bio u potpuno podređenom položaju tokom najvećeg toka meča. Na kraju su bodovi apsolutnoi zasluženo otišli u Ređo Emiliju. Rimljani su poveli iz jedinog šuta u okvir gola zahvaljujući Luisu Albertu, koji je bio precizan u 33. minutu sa visine penala, ali je supertalentovani Đakomo Raspadori izjednačio u 52. minutu utakmice. Mladom 20-godišnjem napadaču to je bio prvenac u Seriji A, a do njega je mogao još u devetom minutu kada mu je pogodak poništen posle signalizacije iz VAR sobe. Pravda je na kraju zadovoljena u prvom minutu nastavka, kada je Frančesko Kaputo najbolje reagovao u petercu domaćina posle spuštene lopte Đanmarka ferarija.

Stanje na ternu može da se ogleda i kroz čiunjenicu da je Sasuolo imao čak 63 posto loptu u svom posedu, da je imao više kornera i udaraca na gol, duplo više kompletnih pasova, ali na kraju krajeva i mnogo više opasnih prilika. Stoga gosti imaju pravo da žale što nisu i ranije došli do drugog gola. Dve dobre prilike imali su Muldur i Đuričić, dok je jedino što je domaćin uspeo bila šansa Imobilea iz 66. minuta utakmice. Sergej Milinković Savić je igrao do 67. minuta, kada ga je zamenio Lukas Leiva, a samo minut kasnije Đuričića je zamenio Lukaš Haraslin.

Laciju je ovo bio treći uzastopni poraz, a Sasuolu četvrto uzastopno slavlje, zbog čega De Zerbijev tim sada ima i evropske ambicije, mada je još uvek prilično odaljen od šestog mesta. Pravu proveru Sasuolo će imati za četiri dana kada će na svom terenu dočekati Juventus. Lacio u narednom kolu gostuje Udinezeu.