Danas bez novih obolelih u Crnoj Gori

Izvor: NoviMagazin.rs, 09.Apr.2020, 18:47

Danas bez novih obolelih u Crnoj Gori

Epidemiolog Senad Begić kazao je da je od jutros u Crnoj Gori nije registrovan nijedan novi slučaj zaraze virusom korona.

"Ne smemo se opuštati i ne smemo ići za talasom entuzijazma koji se trenutno beleži", poručio je Begić na redovnoj konferenciji za medije.

U Kliničkom Centru Crne Gore (KCCG) trenutno se leči 19 pacijenata obolelih od koronavirusa, od kojih su četiri na respiratoru.

Direktor te zdravstvene ustanove Jevto Eraković je kazao >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << da se 12 pacijenata nalazi na Infektivnoj klinici, a sedam na Internoj, u poluintenzivnoj i intenzivnoj jedinici lečenja.

"Od pacijenata na Internoj klinici četiri su na respiratoru, što govori o ozbiljnosti njihovog stanja", kazao je Eraković na konferenciji za novinare.

On je rekao da danas pripremaju još jednog pacijenta za otpust, a do kraja sedmice još šest.

Do sada su u Crnoj Gori obolele 252 osobe a dve su preminule.
Pogledaj vesti o: Coronavirus

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.