Optuženi za ubistvo Tatona plaše svedoke

Izvor: Blic, 22.Jun.2010, 01:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Optuženi za ubistvo Tatona plaše svedoke

Beograd - Ljubomir Marković (30), optužen za ubistvo francuskog navijača Brisa Tatona, juče je u sudnici nakratko prekinuo svedočenje zaštićene svedokinje A1, kada je namigivao u njenom pravcu, što je nju uplašilo.

Svedokinja A1 je svedočila iza zatamnjenog stakla i njen glas je bio modifikovan, ali je izjavila odmah da je jako uplašena zbog optuženih. U jednom trenutku ona je prekinula svedočenje i zatim >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << je navela da je optuženi Marković, inače jedan od vođa grupe „Alkatraz", namigivao u njenom pravcu, i da se zato uplašila. Suđenje je bilo prekinuto oko sat vremena dok ona nije bila u stanju da nastavi da svedoči.

Svedokinja A1 je opisala napad na francuske navijače, navodeći da je to posmatrala iz kafića ispred koga se sve odigralo. Navela je da su dvojica napadača bila u kafiću u kome je i ona sedela.

- Posle 17 časova u kafić su došla dva krupna i visoka mladića stara oko 27 do 30 godina. Jedan je u jednom trenutku povikao: „Brate, počelo je, krećemo". I zatim su obojica iskočila kroz izlog kafića i uključila se u tuču - navela je svedokinja. Ona, međutim, među optuženima koji su bili u sudnici, jer su dvojica u bekstvu, nije prepoznala mladiće iz kafića.

Opisala je kako je videla da huligani jednom mladiću pale lice bakljom, kod stepeništa na Obilićevom vencu, a kako drugog šutiraju u glavu, kada su ga oborili na zemlju. Prema navodima optužnice, bakljom je napadnut Bris Taton, a šutiran je Filip Mori.

- Jedan konobar iz kafića pitao je: „Da li ste videli kako su bacili onog dečka sa stepeništa, onog koga su pržili bakljom?" – rekla je svedokinja A1 i napomenula da sudu može da dostavi ime konobara koji je video kako je Taton bačen sa stepenica na Obilićevom vencu.

Suđenje petnaestorici optuženih, od kojih se četrnaestorici sudi za teško ubistvo, jednom za pomaganje učiniocima, biće nastavljeno danas, kada je planirano saslušanje četvoro očevidaca iz Beograda. Sudija Mirjana Ilić je obavestila da je jedan svedok izjavio da se plaši da svedoči i da će mu ona, ako to zatraži, omogućiti da bude zaštićeni svedok.

Suđenju su juče prisustvovali i roditelji ubijenog Tatona, sa kojima su bili predstavnici Ambasade Francuske.

Huligani, koji se predstavljaju kao navijači Partizana, napali su goste iz Francuske 17. septembra u „Ajriš pabu" na Obilićevom vencu, uoči fudbalske utakmice Partizana i Tuluza. Taton je sa teškim povredama prebačen u Urgentni centar, gde je preminuo 29. septembra zbog moždanog oštećenja.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.