Izvor: S media, 04.Okt.2011, 19:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Savet Evrope traži od Tadića informacije o Paradi
Zabrana održavanja "Parade ponosa" u Beogradu tek sada počinje da dobija epilog. Generalni sekretar Saveta Evrope uputio pismo predsedniku Srbije, u kojem traži informacije o merama koje su srpske vlasti preduzele kako bi omogućile održavanje "Parade ponosa".
Generalni sekretar Saveta Evrope Torbjorn Jagland zatražio je od predsednika Srbije, Borisa Tadića, da mu izloži razloge zbog kojih je zabranjeno odrzavanje Parade ponosa u Beogradu.
>> Pročitaj celu vest na sajtu S media << />
U pismu predsedniku Srbije, generalni sekretar Saveta Evrope zatražio je informacije o tome zbog čega je Parada ponosa, planirana za 2. oktobar, odložena i šta srpske vlasti čine kako bi garantovale pravo na slobodno okupljanje svim društvenim grupama.
Savet Evrope zabrinut zbog netolerancije u Srbiji
Dačić: Crn dan za ljudska prava, divan za Beograđane!
Kacin: Zabrana Parade ponosa politička odluka
- Biću vam veoma zahvalan ako mi pružite informacije o tome koje su mere srpske vlasti preduzele kako bi omogućile održavanje Parade ponosa i zbog kojih razloga su naknadno odlučile da taj skup ne može biti održan, kao i šta planiraju da preduzmu kako bi garantovale slobodu okupljanja svih društvenih grupa u skladu sa Evropskom konvencijom o ljudskim pravima - navodi se u pismu generalnog
sekretara Saveta Evrope.
Srpske vlasti su zabranile održavanje Parade ponosa i drugih javnih okupljanja tokom prošlog vikenda u Beogradu, a kao razlog su navele pitanje bezbednosti.
Tokom gej parade prošle godine u neredima na beogradskim ulicama povredjeno je više od 140 ljudi, od kojih 124 policajca i pričinjena je velika materijalna šteta.
(Tanjug)
Pogledaj vesti o: Boris Tadić














