Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 13.Feb.2011, 11:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Palma zadovoljan radom Cvetkovića
NOVI SAD -
Lider Jedinstvene Srbije Dragan Marković Palma kaže da ne deli mišljenje ministra ekonomije Srbije Mlađana Dinkića da premijer Mirko Cvetković ni o čemu ne odlučuje i da sve odluke u Vladi donosi predsednik države Boris Tadić.
"Nemam takvo mišljenje o Vladi Srbije, a odgovore na pitanje autoriteta premijera >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << i njegovog kabineta, kao i ko odlučuje u srpskoj vladi, treba da daju Dinkić i Tadić", rekao je Marković za nedeljno izdanje novosadskog "Dnevnika".
On je dodao da je lično zadovoljan radom Cvetkovića, koji je, kako kaže, skroman čovek koji ne iritira ljude.
"Ne može Cvetković sam da nešto uradi, jer se odluke u Vladi donose kolektivno. Nažalost, najvažnije odluke još se donose na političkom nivou, odnosno na nivou partija koje imaju ministre u Vladi, a ne na nivou premijera", rekao je Marković.
On je dodao da ne može sprečiti da pitanje rekonstrukcije Vlade Srbije dođe na dnevni red unutar vladajuće koalicije.
"Ostalo je još svega godinu dana do redovnih izbora, ali ipak, ukoliko me neko ubedi da će rekonstrukcija Vlade doprineti boljem ekonomskom i socijalnom položaju građana Srbije, ja ću to podržati", naveo je Marković.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

















