Izvor: NoviMagazin.rs, 22.Feb.2017, 12:09 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Uništena granata na gradilištu Beograda na vodi
Pripadnici Sektora za vanredne situacije MUP-a Srbije uništili su danas granatu zaostalu iz Drugog svetskog rata koja je pronađena na gradilištu "Beograda na vodi", saopšteno je.
Kako se navodi u saopštenju MUP-a, granata je uništena na mestu pronalaska bez ikakvih posledica po imovinu i živote građana.
"Prilikom uništavanja, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova preduzeli su sve potrebne bezbednosne mere, kako ne bi došlo do ugrožavanja ljudi i njihove >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << imovine", dodaj se.
Na tom gradilištu početkom februara pronađena je avio bomba iz Drugog svetskog rata, težine 250 kilograma. Bombа je uništenа nа mestu pronаlаskа, jer stаnje u kome je pronаđenа nije dozvoljаvаlo pomerаnje ili trаnsport.

















