Izvor: Kurir, 21.Okt.2011, 15:27 (ažurirano 02.Apr.2020.)
STUDENTI FILOZOFSKOG PRIDRUŽILI SE KOLEGAMA SA FILOLOŠKOG
BEOGRAD - Više od 100 studenata Filozofskog fakulteta u Beogradu provelo je noć u zgradi fakulteta i tako se pridružilo kolegama sa Filološkog, koji nastavu blokiraju peti dan.
Kako su studenti rekli agenciji Beta blokada nastave na Filozofskom fakultetu "nije vandalizam nekolicine lenjih i uvek besnih studenata, već mnogo više od obustave nastave".
Studenti su naveli da se na fakultetima održavaju filmske i čitalačke sekcije, tribine i diskusije, kao i da starije kolege >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << pomažu mlađim u spremanju gradiva.
Plenum studenata Filozofskog fakulteta na kome će odlučivati o sledećim aktivnostima najavljen je za 21 sat.
Studenti su ustanovili pravila ponašanja na fakultetu, pa je tako zabranjeno unošenje alkohola, cigareta i opojnih droga, kao i uništavanje školskog inventara.
Studenti Filozofskog i Filološkog fakulteta su istakli da će nastaviti blokadu nastave do ispunjenja zahteva - da se školarine smanje na iznos od tri minimalne plate i da je uslov za upis godine na budžet 48 bodova.
Studenti traže i ukidanje rangiranja i ponovno uspostavljanje i regulisanje apsolventskog staža.
Oko 1.000 studenata juče je protestovalo u centru Beograda, a za danas u 13 sati zakazan je nastavak razgovora u Ministarstvu prosvete o studentskim zahtevima. Studenti Filološkog i Filozofskog fakulteta nisu se pridružili kolegama u protestnoj šetnji.






