ŠKOLA EVROKREM OD 25. AVGUSTA DO 16. SEPTEMBRA

Izvor: Kurir, 22.Avg.2011, 20:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ŠKOLA "EVROKREM" OD 25. AVGUSTA DO 16. SEPTEMBRA

BEOGRAD - Letnja škola "Evrokrem", u okviru koje će 30 srednjoškolaca učiti sve o Evropskoj uniji i evropskim vrednostima, počinje 25. avgusta i trajaće do 16 septembra, saopšteno je iz Agencija za evropske integracije i saradnju sa udruženjima.

Školu "Evrokrem" organizuje Beogradska otvorena škola uz podršku Agencija za evropske integracije i saradnju sa udruženjima, koja je prepoznala da su radionice dobar vid nastave na kojoj srednjoškolci mogu da nauče nešto više >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << o osnovima evropskih integracija.

Anketa sa pitanjem "Šta su to evropske vrednosti", koja je sprovedena među budućim polaznicima škole, pokazala da đaci u školi ne dobijaju dovoljno informacija o tome šta je Evropska unija i šta ona predstavlja.

Srednjoškolici su u velikom broju odgovorili na postavljeno pitanje sa "ne znam", navodeći da nigde nisu imali prilike da nauče nešto više o tome, navode iz Agencije.

Međutim, ima i srednjoškolaca koji već imaju formirano mišljenje o evropskim vrednostima, a mnogi su se osvrnuli i na to gde se nalazi Srbija kada se govori o poštovanju tih vrednosti.

Srednjoškolci, uglavnom, smatraju da su evropske vrednosti poštovanje ljudskih i manjinskih prava, tolerancija, zaštita životne sredine, sloboda medija i govora, navedeno je u saopštenju.

Nastavak na Kurir...



Povezane vesti

Letnja škola „Evrokrem“

Izvor: Danas, 23.Avg.2011, 00:13

Oko trideset srednjoškolaca krenuće ove nedelje na predavanja „Evrokrem“, letnju školu koju organizuje Beogradska otvorena škola, a koju je podržala Agencija za evropske integracije i saradnju sa udruženjima. Od 25. avgusta do 16. septembra, srednjoškolci će učiti o zaštiti životne sredine,...

Nastavak na Danas...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.