Izvor: Kurir, 26.Feb.2011, 21:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
OPREZ ZBOG LEDENICA I ODRONA SNEGA
BEOGRAD - Gradski štab za vanredne situacije apelovao je na građane da usled pojave ledenica povedu dodatno računa o bezbednosti prilikom kretanja i da gde god je to moguće očiste sneg i uklone ledenice sa svojih krovova, terasa i balkona kako bi se izbeglo povređivanje prolaznika i sprečila materijalna šteta na vozilima i drugim dobrima. U Gradskom štabu ističu da su pripadnici vatrogasne brigade u Beogradu trenutno angažovani na uklanjanju ledenica na najfrekvetnijim mestima u centru >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << grada.
Gradski štab takođe je dao nalog opštinskim štabovima da preko mesnih zajednica obaveste skupštine stanara da je tamo gde postoji opasnost neophodno ograditi prostor pismenim upozorenjima i trakama oko zgrada i tako zaštititi prolaznike od posledica pada ledenica.
Istovremeno, iz gradske inspekcije upozoravaju na obaveze skupština stanara i građana da uklanjaju sneg ispred stambenih zgrada i poslovnih prostora.
Iz Komunalne policije grada Beograda, čiji su pripadnici na terenu, takođe su apelovali na građane da označe potencijalno rizična mesta.
Novinska agencija
Više od 1.400 Beograđana čistilo sneg
Izvor: Glas javnosti, 26.Feb.2011
BEOGRAD - Više od 1.400 Beograđana odazvalo se jučerašnjem pozivu Gradskog štaba za vanredne situacije da za plaćenu dnevnicu čiste sneg i led sa gradskih ulica, saopštila je informativna služba Gradske uprave...Do 21 čas čistilo se uže gradsko jezgro, ali i teritorija obodnih opština...Zamenik...



