Izvor: Press, 26.Jun.2010, 01:08 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nagrađeni učenici generacije
Učenicima generacije osnovnih i srednjih škola sa područja Beograda juče su u Skupštini grada svečano uručene nagrade za posebne rezultate i uspeh u dosadašnjem školovanju.
Nagrađeno je 278 osnovaca i srednjoškolaca u okviru tradicionalne manifestacije kojom Beograd od 2000. godine nagrađuje, kako je na svečanosti rekao gradonačelnik Dragan Đilas, "najbolje od najboljih".Svi đaci generacija koji su se istakli talentom, priznanjima i >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << nagradama na domaćim i međunarodnim takmičenjima nagrađeni su zbirkom kovanica i albumom znamenitih ličnosti Srbije koje su ostavile naizbrisiv trag, a srednjoškolcima su dodeljeni i laptop računari.
Gradonačelnik je čestitao najboljim učenicima, poručivši da pokloni imaju materijalnu vrednost, ali da treba da posluže i kao primer nekim budućim generacijama. Ministar prosvete Žarko Obradović istakao je da je znanje najvažnije i poželeo nagrađenim đacima da kao najbolji nastave slavu Srbije.
Oni su najbolje što Beograd ima
Izvor: Blic, 26.Jun.2010
Kraj školske godine juče je svečano obeležen u Starom dvoru gde je organizovan prijem za najbolje svršene osnovce i srednjoškolce. Đaci generacije, njih 278, nagrađeni su kovanicama, knjigama i računarima, a petnaest najboljih među njima posebno su istaknuti zbog svih dodatnih uspeha koje su...





