Izvor: Blic, 06.Feb.2009, 11:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nađeno šest leševa za pet dana
Beživotno telo nepoznatog starijeg muškarca pronađeno je juče oko 14.30 sati u vodi na Ušću, nedaleko od splava „Stara koliba". Na telu koje se zaglavilo u rečnom šiblju nije bilo tragova nasilja pa se pretpostavlja da je reč o utopljeniku.
Ovo je šesti leš u prethodnih pet dana u Beogradu koji su otkrili slučajni prolaznici, a prvi koji se nalazio u reci. Telo koje nije bilo u fazi raspadanja najpre je spazio penzioner, ali nije bio siguran da li je reč o čoveku.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << />
- Šetao sam pored reke i učinilo mi se da vidim telo čoveka kako pluta u vodi udarajući u šipražje, nedaleko od obale. Pozvao sam momka i devojku koji su bili iza mene kako bih bio siguran u to što vidim. Pošto smo pretpostavili da se radi o lešu poyvao smo policiju - priča vidno uznemireni penzioner koji nije želeo da se predstavi.
Nekoliko minuta potom stigla je policija, a kako se nesrećni muškarac nalazio u dubini, desetak metara od kopna, ubrzo su stigli i vatrogasci da bi izvukli telo. Pošto su uz pomoć kanapa izneli telo na obalu na njemu nisu bile vidljive povrede. Prema stanju u kome se nalazilo pretpostavlja se da nije dugo vremena bilo u vodi. Zaposleni u obližnjim splavovima i restoranima, kao i lokalni stanari nisu prepoznali muškarca ostavljajući mogućnost da je reč o beskućniku.
Pripadnici uviđajne policije prevezli su telo na Institut za sudsku medicinu kako bi se obavila obdukcija.
Tela pronađena ove nedelje
ponedeljak, 2. februar
U kanalizaciji kod okretnice trolejbusa na Banjici u 9 sati pronađeno je telo žene starosti oko 30 godina. Pretpostavlja se da se tu leš nalazio i više od mesec dana.
ponedeljak, 2. februar
Čuvar Novog bežanijskog groblja pronašao je oko 12 časova u šipražju, u blizini parcele broj 50 leš muškarca kome je gornji deo tela izgoreo.
ponedeljak, 2. februar
Ispod Pančevačkog mosta, između železničke stanice i šljunkare oko 22 sata nađeno je telo muškarca za koga se pretpostavlja da je bio skitnica. Prema rezultatima obdukcije, preminuo je od srčanog udara.
utorak, 3. februar
Leš muškarca-beskućnika sa ranama od ujeda pasa nađen je oko 13.45 sati ispod Pančevačkog mosta, nedaleko od kafane „Most”.
sreda, 4. februar - Beživotno telo nepoznatog muškarca starog oko 40 godina nađeno je oko 13.30 sati na livadi pored Zrenjaniskog puta.
Nasukan leš kod "Stare kolibe"
Izvor: Kurir, 06.Feb.2009
BEOGRAD - Leš zasad nepoznatog muškarca starog oko 60 godina pronađen je juče oko 14 časova četiri metra od obale reke na Ušću pored splava "Stara koliba". Nekoliko slučajnih prolaznika primetilo je da nešto čudno pluta po vodi, a kada su posle nekoliko minuta shvatili da je u pitanju ljudsko...












