Izvor: Studio B, 14.Apr.2014, 18:26 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Košenje zelenih površina u gradu
JKP „Zelenilo - Beograd" ove godine počelo je sa košenjem zelenih površina 25. marta, dok se sa košenjem travnatih površina koje se nalaze u stambenim naseljima započelo 4. aprila.
Ukupna površina travnjaka u gradu o kojima brigu vodi „Zelenilo" prostire se na 2.013,74 hektara.
- Na košenju je svakodnevno angažovano od 180 do 220 radnika „Zelenila", koji dnevno pokose površinu od oko 50 hektara. Prema utvrđenoj dinamici, do kraja maja obaviće se prvo >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << košenje svih površina iz redovnog programa održavanja „Zelenila - Beograd". Zahvaljujući sve boljoj tehničkoj opremljenosti, košenje će se isključivo obavljati mašinskim putem. Na tom poslu je angažovano 12 multifunkcionalnih vozila, trimeri, kosačice i zglobni traktori - istakao je Mališa Balanović, direktor operative u JKP „Zelenilo - Beograd".
Ove godine košenje zahteva vanredne napore zbog ranog početka vegetacije i vremenskih prilika koje karakteriše smenjivanje padavina i sunčanih intervala.
Površine koje su svrstane u prvu kategoriju, a to su najznačajniji parkovi i parteri, kose se od deset pa čak do dvadeset puta u toku godine. Parkovske površine šireg centra grada svrstane su u drugu i treću kategoriju, a košenje ovih površina predviđeno je od sedam do devet puta. Skverovi i zelenilo duž saobraćajnica koje pripada četvrtoj kategoriji kose se sedam puta godišnje. Površine koje pripadaju stambenim naseljima svrstane su u petu, dok delimično uređene površine pripadaju šestoj kategoriji. Ove površine kosiće se u zavisnosti od potreba.







