Košava oduvala smog, lakše se diše

Izvor: Blic, 06.Feb.2014, 01:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košava oduvala smog, lakše se diše

Vetar, koji je duvao prethodnih dana, osim crepova, drveća i snega oduvao je i smog iz gradova. Kvalitet vazduha u Beogradu, posle košave, mnogo je bolji, prenosi RTS.

Građani su odahnuli kada je košava stala, ali mnogi su i primetili da je sada udah lakši. Razlog je što je vetar osim crepova, drveća i snega iz vazduha proterao i smog, kao i sve one čestice koje nas teraju na kašalj.

Beogradski vazduh ovih dana ima odlične vrednosti, kažu u gradskom Zavodu >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << za javno zdravlje.

Vesna Slepčević iz Gradskog zavoda za javno zdravlje rekla je da su na svim mernim mestima konstatovali da su koncentracije zagađujućih materija niže od onih koje smo imali prošlog meseca, kada smo imali neke probleme, odnosno koncetracije ispod tih graničnih vrednosti koje su Zakonom propisane.

Izduvni gasovi automobila najveći su problem Beograda. Ali ne treba zanemariti ni 150 hiljada dimnjaka.

Mnogo njih i u samom centru grada gde je zagađenost najveća. Pre košave, vazduh je bio dva i po puta zagađeniji nego sada.

Hronični bolesnici, stariji i deca mogu bez straha da udahnu duboko i na sred ulice. Gotovo kao da su na selu. Ali, ne zadugo.

Vazduh je znatno čistiji i u Bulevaru Despota Stefana, jednoj od najzagađenijih beogradskih ulica. Ako nas vremenske prilike posluže takva situacija potrajaće bar još sedam dana.

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.