KONTROLORI NISU NAPISALI NIJEDNU KAZNU OD 1. MARTA

Izvor: Kurir, 06.Mar.2012, 17:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

KONTROLORI NISU NAPISALI NIJEDNU KAZNU OD 1. MARTA

Kontrolori “ Bus Plusa” od 1. marta nisu napisali nijednu kaznu uprkos pojačanoj kontroli

BEOGRAD - Kontrolori "Bus Plusa", od 1. marta kada je počela pojačana kontrola karta za prevoz, nisu napisali nijednu kaznu, saopštili su iz Sistema "Bus Plus".

Pojačna kontrola pokazala je da građani uredno kupuju i očitavaju svoje Bus Plus kartice, čime pomažu da novi sistem upravljanja javnim gradskim prevozom potpuno funkcioniše, kaže se u >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << saopštenju.

Iz "Bus Plusa" navode da je u ponedeljak zabeleženo više od milion overa na validatorima u vozilima javnog prevoza, što znači da su tokom tog dana upotrebljenje 379.343 "Bus Plus" kartice.

Redovnu kontrolu karata obavlja 200 kontrolora
pomoću prenosnih kontrolnih uređaja, i oni su dužni da pišu kazne svim putnicima koji nisu validirali svoje peronalizovane i nepersonalizovane karte.

Putnici su, podsećaju iz "Bus Plusa", u obavezi da prilikom ulaska u vozilo validiraju svoje karte, jer će tako u kontrolno-operativni centar novog sistema stizati podaci o redovnosti i opterećenosti linija, na osnovu kojih će moći da se poboljšaju usluge javnog prevoza.

U cilju unapređenja javnog prevoza građani će od 15. marta moći da koriste SMS servis u okviru "Bus Plus" sistema i dobiju informacije o tome koliko stanica od njih je udaljen prvi autobus na određenoj liniji.

Pozivom mobilnim telefonom na *011* i unošenjem koda stajališta, putnici će moći besplatno da saznaju gde se nalazi autobus koji im je potreban i kada će stići na stanicu.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.