Izvor: Blic, 18.Okt.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Izložba "dijana" na Trgu Nikole Pašića

Vlasnici starih "sitroenovih" kola iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske i Slovenije izložiće u subotu svoja vozila na Trgu Nikole Pašića u Beogradu povodom četiri decenije od nastanka slavnog modela francuskog proizvođača "dijane".

Na manifestaciji, koja će trajati od osam do 14 sati, moći će da se pogleda pedesetak vanredno očuvanih i doteranih primeraka "dijane", a izloženi će biti i primerci drugih "sitroenovih" modela, rekao je danas agenciji Beta predstavnik >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << "Citroen kluba Srbija" Predrag Savić.

Prema njegovim rečima, izlagači dolaze iz klubova ljubitelja "sitroena" iz četiri zemlje bivše SFRJ, a bili su članovi nekadašnjeg "AS kluba Jugoslavija", koji je takođe okupljao ljubitelje te marke automobila.

"Dijana" je obeležila šezdesete godine prošlog veka kao praktično, malo i jeftino porodično vozilo, i bilo je najprodavaniji model u svetskim razmerama, podsetio je Savić.

Četrdeseta godišnjica postojanja "dijane" obeležena je ovog meseca u Parizu, a "Citroen klub Srbija", koji postoji od 1965. godine, organizuje proslavu s obzirom na članstvu u međunarodnom udruženju "Amicale citroen internacionale".

Manifestacija na Trgu Nikole Pašića je informativno-edukativnog karaktera i uključuje video projekcije.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.