Izložba 11 mladih balkanskih dizajnera u Ozonu

Izvor: Blic, 20.Mar.2011, 15:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Izložba 11 mladih balkanskih dizajnera u "Ozonu"

Izložba pod nazivom "Young Balkan Designers" mladih dizajnera, biće otovrena u utorak 22. marta od 19 sati u galeriji "Ozon".

"Young Balkan Designers” je regionalni konkurs otvoren za sve dizajnere mlađe od 35 godina, iniciran od strane kulturne organizacije "Mikser" sa ciljem formiranja platforme za otkrivanje i razvoj mladih talenata na Balkanu i obnovi regionalnih mreža i saradnje.

Žiri kojim predsedava renomirani međunarodni dizajner Konstantin Grčić >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << odabrao je 11 projekata od skoro 400 prispelih radova mladih arhitekata i industrijskih dizajnera iz regiona.

Četrnaest autora koji dolaze iz 5 zemalja, BiH, Bugarske, Hrvatske, Grčke i Srbije, predstavljaće kreativni potencijal regiona na najprestižnijem međunarodnom Sajmu nameštaja u Milanu sredinom aprila, a zatim u maju mesecu na Mikser festivalu 2011. u Beogradu, najvećoj regionalnoj smotri kreativnosti i inovacije.

Nakon debija u Milanu i regionalne premijere u Beogradu na Mikser festivalu, selekcija "Mladih dizajnera Balkana” kreće na evropsku turneju koja će povezati Beograd sa ostalim kulturnim prestonicama kao što su Sofija, Zagreb, Skoplje, Ljubljana, Beč.

Pobednici "Young Balkan Designers ” za 2011. godinu su: DimitriosStamatakis (Grčka) – podna lampa DraganaPetkov (Srbija) – stolica IvanaBorovnjak i Roberta Bratović (Hrvatska) – sto Jelena Pančevac (Srbija) – sto Maja Mesić (Hrvatska) – tepih MašaMilovac, Mia Bogovac i Dora Ćurkesac (Hrvatska) –poslužavnik / stočić MiljanaNikolić (Srbija) – ljuljaška NeiraSinanbašić (Bosna i Hercegovina) –vešalica za odeću Petar Zaharinov (Bugarska) – sistem polica RankaRadović (Bosna i Hercegovina) – marker za policu za knjige Vukašin Vukobratović (Srbija) – čiviluk

Izložba će trajati do 31. marta.

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Mladi dizajneri Balkana

Izvor: SEEcult.org, 21.Mar.2011, 12:30

Pobednički radovi regionalnog konkursa “Young Balkan Designers”, u organizaciji Miksera iz Beograda, biće pretpremijerno prikazani 22. marta u galeriji O3one, a kreativni potencijal regiona potom će predstaviti u Milanu na prestižnom međunarodnom Sajmu dizajna, dok će krajem maja biti izloženi...

Nastavak na SEEcult.org...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.