Izgradnja 100 rampi za osobe sa invaliditetom

Izvor: Studio B, 28.Maj.2015, 14:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Izgradnja 100 rampi za osobe sa invaliditetom

Za poboljšanje kvaliteta života osoba sa invaliditetom u Beogradu će biti izgrađeno 100 rampi za te osobe, o čemu je danas u Starom dvoru potpisan Protokol o saradnji između Grada Beograda, JP "Gradsko stambeno" i udruženja osoba sa invaliditetom.

Za poboljšanje kvaliteta života osoba sa invaliditetom u Beogradu će biti izgrađeno 100 rampi za te osobe, o čemu je danas u Starom dvoru potpisan Protokol o saradnji između Grada Beograda, JP "Gradsko stambeno" >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << i udruženja osoba sa invaliditetom.

Prema rečima direktora JP "Gradsko stambeno" Nikole Kovačevića, to preduzeće pokrenulo je akciju "Beograd bez barijera", tokom koje će u narednom periodu biti izgrađeno ukupno 100 rampi za osobe sa invaliditetom.

"Rampe su itekako značajne za starije osobe i majke sa decom tako da smo odlučili da u toku ove akcije kontaktiramo sva udruženja u Beogradu kako bi zaista čuli njihove potrebe i izgradili rampe koje su im prioritet", rekao je novinarima Kovačević.

On je podsetio da je tokom prošle nedelje otvorena rampa na Novom Beogradu u najavio da će sledeća lokacija biti na Vidikovačkom vencu.

"To je samo jedna od ukupno 100 rampi koje ćemo izgraditi u narednom periodu", dodao je Kovačević.

Potpisivanju Protokola prisustvovao je i gradski menadzer Goran Vesić koji je istakao da je to dobar primer kao gradska preduzeća i udruženja građana mogu zajedno da rešavaju probleme i rade na poboljšanju kvaliteta zivota građana.

"Mi smo svi rođeni jednaki i obaveza zajednice je da pomogne svakome ko ima bilo kakvu posebnu potrebu u odnosu na druge ljude", naveo je Vesić.

Predstavnik Hendi centara "Koloseum" Darko Ivić zahvalio se predstavncima Grada Beograda i preduzeću "Javno stambeno" što su, kako je rekao, imali sluha da sarađuju i na taj način pomognu osobama sa invaliditetom.

Protokol je potpisalo još pet udruženja i to: Organizacija za zaštitu prava i podršku ženama sa invaliditetom, Savez za cerebralnu i dečiju paralizu, Udruženje distrofičara Beograd, Sportski savez osoba sa invaliditetom i Udruženje osoba sa invaliditetom "Sve je moguće".
Pogledaj vesti o: Dvor

Nastavak na Studio B...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.