Izvor: Kurir, 06.Maj.2011, 15:19 (ažurirano 02.Apr.2020.)
IZMENA TRAMVAJSKIH LINIJA ZBOG ZAMENE SKRETNICA
BEOGRAD- Zbog zamene tramvajskih skretnica u Bulevaru kralja Aleksandra, kod stare okretnice „Beli metal”, od subote od 0.30 časova do ponedeljka, 9. maja, u 3.30 sati biće izmenjen režim rada linija javnog gradskog saobraćaja, najavljeno je iz GSP „Beograd”.
Kako se navodi, u subotu i nedelju će biti ukinute tramvajske linije 5, 6 i 14, dok će tramvaji sa linije 7 saobraćati na relaciji Omladinski stadion – Blok 45 i nosiće oznaku 7L.
Tramvaji >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << sa linije 10 ići će delimično izmenjenom trasom preko Vukovog spomenika i to Beogradskom, Bulevarom kralja Aleksandra, Ruzveltovom – Kraljice Marije – 27. marta i dalje redovnom trasom. Na izmenjenim delovima trase tramvaji će koristiti postojeća stajališta linija javnog gradskog prevoza.
Na relaciji Ustanička – Vukov spomenik uvodi se autobuska linija sa oznakom 6A. Trasa linije je Ustanička – Bulevar kralja Aleksandra – Ruzveltova – Kraljice Marije – Bulevar kralja Aleksandra i dalje ka Ustaničkoj ulici. Autobusi sa linija 6A saobraćaće tramvajskom bašticom i koristiće postojeća stajališta tramvajskih linija. Biće ukinuto stajalište „Vukov spomenik” u smeru ka Ustaničkoj ulici.
Izlazno-polazno stajalište za liniju 6A, kod Vukovog spomenika, biće u Ulici kraljice Marije, u terminusu sa linijama 27L i 32, a na terminusu „Ustanička” koristiće tramvajsku okretnicu.









