Apel za smanjenje nenamenske potrošnje vode

Izvor: Studio B, 26.Jun.2012, 18:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Apel za smanjenje nenamenske potrošnje vode

U letnjem periodu kada je potreba za vodom znatno povećana, JKP „Beogradski vodovod i kanalizacija" nastoji da maksimalnim angažovanjem obezbedi dovoljno vode za sve žitelje našeg grada.

Kako je navedeno, stalnim merenjima na vodovodnom sistemu i praćenjem zona potrošnje ovih dana uočeno je povećanje potrošnje za 10 odsto. Potrošnja je znatno veća u prigradskim naseljima nego u ostalim delovima grada, što ukazuje na nenamensku potrošnju vode.

Imamo razumevanje >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << za sve sugrađane koji imaju povećane potrebe za vodom iz gradskog vodovoda, ali ujedno moramo ukazati da pojedine aktivnosti kao što su navodnjavanje poljoprivrednih površina, zalivanje zelenih površina, punjenje individualnih rezervoara, polivanje i hlađenje pločnika, terasa i dvorišta, pranje automobila i vozila crevom, zloupotreba hidranata namenjenih za gašenje požara predstavljaju nenamensku i neracionalnu potrošnju vode. Ovom prilikom apelujemo na sve sugrađane da savesnim i odgovornim odnosom, racionalno i namenski koriste vodu iz gradskog vodovoda i na taj način omoguće da svaki Beograđanin u svakom trenutku ima dovoljno pitke vode, kaže se u saopštenju „Beogradskog vodovoda i kanalizacije".

Obaveštavamo sve naše sugrađane da će u narednom periodu preduzeće „Beogradski vodovod i kanalizacija" sprovoditi akciju kontrole nenamenske potrošnje vode na celoj teritoriji grada kao i u svim rubnim i prigradskim naseljima grada.

U okviru ove akcije zaposleni u Službi kontrole potrošača JKP BVK obilaziće grad i kontrolisati na koji način i kako se koristi voda iz gradskog vodovoda. Ukoliko se uoči da se voda koristi u nenamenske svrhe, nesavesnim potrošačima biće uručene opomene i obaveštenje o načinu na koji treba koristiti vodu sa česme, koja je prvenstveno namenjena za piće, pripremanje hrane i održavanje osnovnih higijenskih potreba.

Zajedničkim zalaganjem i savesnim odnosom prema osnovnoj životnoj namirnici možemo doprineti mnogo za naš grad i sve naše sugrađane, navodi se u saopštenju JKP „Beogradski vodovod i kanalizacija".

Nastavak na Studio B...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.