Obama razgovarao sa republikancima o rešenju krize

Izvor: Blic, 11.Okt.2013, 21:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Obama razgovarao sa republikancima o rešenju krize

Američki predsednik Barak Obama sastao se danas sa vođstvom republikanaca u Senatu i Kongresu, u pokušaju da se dođe do kompromisa oko prekida budžetske krize, koja traje već 11 dana. Američki predsednik Barak Obama

Kako prenose mediji u SAD, Obama je prvo razgovarao sa republikancima iz Kongresa o okončanju budžetske krize, a potom se sastao sa senatorima te partije sa kojima je bilo reči o produženju limita za zaduživanje zemlje.

Cilj je da >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << se do 17. oktobra podigne nivo zaduženja, koji je sada dostigao 16,7 triliona dolara. Stručnjaci procenjuju da bi, u suprotnom, došlo do ekonomske katastrofe, koja bi pogodila čitav svet.

Republikanci predlažu da se limit za zaduživanje produži do 22. novembra, što bi dalo vremena da se sa demokratama dođe do trajnog rešenja i do dogovora oko budžeta.

Američka budžetska kriza počela je 1. oktobra, pošto dve strane nisu uspele da se dogovore oko sredstava za sprovođenje Obaminog zakon o zdravstvenoj zaštiti (Obamaker).

Više od 800.000 radnika federalne administracije nalazi se na prinudom odmoru, a ugašene su i mnoge aktivnosti koje su bile finansirane iz federalnog budžeta.

Najčitanije SADA:
Pogledaj vesti o: Barak Obama

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.