Izvor: Vesti-online.com, 25.Mar.2012, 21:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Obama preti Severnoj Koreji na njenoj granici
Predsednik SAD Barak Obama poručio je Severnoj Koreji sa njene granice sa Južnom Korejom, da Pjongjang može da upadne u još goru izolaciju od ostatka sveta ako nastavi sa planiranim lansiranjem raketa dugog dometa.
"Severna Koreja neće postići ništa pretnjama i provokacijama", rekao je Obama na konferenciji za štampu u Seulu, gde sutra treba da prisustvuje samitu o nuklearnoj bezbednosti.
Neposredno >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << pre toga je prošetao demilitarizovanom zonom na granici prema Severnoj Koreji.
Obama je upozorio da bi se lansiranjem ugrozio sporazum SAD sa Severnom Korejom u vezi sa nastavkom prekinutog programa pomoći u hrani. Prema njegovim rečima, lansiranje bi moglo voditi pooštravanju strogih ekonomskih sankcija prema toj siromašnoj zemlji.
"Loše ponašanje neće biti nagrađivano", rekao je Obama.
Nastavak na Vesti-online.com...






