Izvor: Nezavisne Novine, 11.Mar.2016, 11:46 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Obama kritikovao Kamerona i Sarkozija zbog Libije
VAŠINGTON - Američki predsjednik Barak Obama kritikovao je britanskog premijera Dejvida Kamerona i bivšeg predsjednika Francuske Nikolu Sarkozija zbog Libije.
Obama je rekao da je Kameron bio "rastrojen", da je Sarkozi želio da promoviše svoju zemlju tokom vojne intervencije NATO u Libiji >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << 2011. godine.
U intervjuu za magazin "Atlantik" Obama se nije se ustručavao da prekori dvojicu svojih najbližih saradnika govoreći o okolnostima britanske i francuske kampanje bombardovanja koja je dovela do pada režima libijskog lidera Moamera Gadafija, prenosi AFP.
Kad razmišlja o tome šta je pošlo naopako u Libiji, Obama je rekao da "ima mjesta za kritiku jer je vjerovao da će vjerovatno Evropljani, imajući u vidu blizinu Libije, više voditi računa o onome što slijedi“.
Ubrzo poslije vojne operacije Kameron je prestao da obraća pažnju i niz drugih stvari ga je ometalo, a Sarkozi je u kampanji želeo da promoviše letove u kojima je Francuska učestvovala.
Poslije pada vlade, Libija je skliznula u stanje slično anarhiji gdje rivalske milicije se bore za vlast, dok Islamska država širi uticaj u zemlji.
Nastavak na Nezavisne Novine...









