U Italiji uhapšeno 52 člana kalabrijske mafije

Izvor: Blic, 08.Jun.2010, 17:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U Italiji uhapšeno 52 člana kalabrijske mafije

Italijanska policija uhapsila je jutros 52 osobe osumnjičene za umešanost u nameštanje tendera za modernizaciju autoputa u Kalabriji, na jugu Italije, kao i u desetak ubistava u periodu od dvadesetak godina, javila je agencija Ansa.

Među uhapšenima su naručioci i izvršioci desetak krivičnih dela počinjenih tokom 80-ih i 90-ih godina kada su obračuni lokalnih kriminalnih organizacija dostigli vrhunac nasilja.

Dve kriminalne porodice Ndraghete, kalabrijske >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << mafije, koje ratuju između sebe, omogućavale su firmama koje su im bliske da učestvuju u radovima na rekonstrukciji autoputa A3 Salerno-Ređo Kalabrija i uzimale "porez" od 3 odsto na sumu koja se odnosi na sve ugovore.

Prema izjavama istražitelja, njihov sukob, koji se nedavno ponovo razbuktao, izazvao je više desetine mrtvih na obe strane.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.