Demonstranti pucali na pristalice tajlandskih vlasti

Izvor: Blic, Srna, 25.Nov.2008, 18:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Demonstranti pucali na pristalice tajlandskih vlasti

Više od 10.000 demonstranata, koji zahtevaju od premijera Somčaja Vongsavata da podnese ostavku, blokirali su danas autoput ka starom aerodromu u Bangkoku i pucali na grupu pristalica tajlandskih vlasti, prikazale su lokalne televizijske stanice.



Na snimcima javnog emitera TBS vidi se kako najmanje dvojica radnika obezbeđenja iz antivladinog Narodnog pokreta za demokratiju (PAD) ispaljuju nekoliko metaka >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << iz pištolja u pravcu pristalica vlasti. Prema poslednjim izveštajima najmanje 11 osoba je povređeno.

Demonstranti su zauzeli stari aerodrom Don Muang, severno od glavnog grada, gde su smeštena ministarstva od kada su pristalice PAD-a u avgustu upale u sedište vlade.

"Vreme je da se napravi jasan rez između dobra i zla, između onih koji su lojalni i izdajnika", izjavio je lider PAD-a Somsak Kosaisuk.

Opozicija već šest meseci vodi kampanju za smenu izabranih vlasti. Premijer Somčaj Vongsavat, koji je odbacio zahteve da podnese ostavku, sutra bi trebalo da se vrati u zemlju sa azijsko-pacifičkog foruma u Peruu.

Analitičari smatraju da bi eventualni uspeh štrajka na koji opozicija poziva produbio ekonomske probleme i političku krizu u ovoj zemlji.

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Demonstranti pucali na simpatizere vlade, 11 povređenih

Izvor: Kurir, 25.Nov.2008

BANGKOK, 25. novembra (Tanjug) - Najmanje 11 ljudi povređeno je danas na Tajlandu, kada su antivladini demonstranti otvorili vatru na grupu građana naklonjenih vladi u Bangkoku, saopštio je izvor hitne službe. Do sukoba je došlo pošto su demonstranti, pripadnici antivladine Narodne alijanse za...

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.