Na prodaju limuzina Gorbačova i Jeljcina

Izvor: Autoportal.rs, 25.Mar.2015, 18:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Na prodaju limuzina Gorbačova i Jeljcina

Današnji šefovi država nigde ne putuju bez limuzina koje im mogu pružiti potpunu zaštiti od terorističkih napada. Takav je slučaj bio i pre tridesetak godina, a ovo je jedan od preživelih primeraka.

Deo flote automobila ruske vlade nekada je bila i ova limuzina. U pitanju je "ZIL", model "41052", koji je napravljen 1989. To je inače godina kada su ovi automobila počeli svoju "službu", a završili su je 2007. U pitanju su blindirana limuzina koja je nekada >> Pročitaj celu vest na sajtu Autoportal.rs << pružala zaštitu Borisu Jeljcinu i Mihailu Gorbačovu.

U tom periodu proizvedeno je svega 13 komada ovog automobila a ovaj konkretni primerak prešao je za svojih 26 godina staža samo 25 000 kilometara. Zbog debelog sloja neprobojnog čelika ukupna masa vozila iznosi 5 500 kilograma a za pokretanje ovog "tenka" zadužen je V8 agregat zapremine 7.7 litara koji isporučuje 315 konjskih snaga.

Za udobnost vozača prine se kožno sedište dok se na zadnjoj klupi, koja se pruža u nedogled nalaze kilometri velura uz malo detalja od drveta, radi kontrasta. "ZIL" limuzina se nalazi trenutno u Moskvi a da biste posedovali ovaj deo istorije moraćete da se odreknete 1.6 miliona dolara, odnosno dve prosečne plate.

Nastavak na Autoportal.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Autoportal.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Autoportal.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.