Izvor: S media, 24.Dec.2010, 01:22 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ana: Crni reketi su prava stvar
Drugi "reket" Srbije u ženskoj konkurenciji, Ana Ivanović, iznela je u javnost nekoliko pojedinosti vezanih za opremu, odnosno rekete kojima igra.
Ana je u finišu protekle sezone koristila reket tipa "Yonex EZONE 100" i kaže da je njime veoma zadovoljna, prenosi Blic.
Zanimljivo da Ivanovićeva nije bila prva osoba koja je isprobala pošiljku reketa od strane sponzorske firme, već da je to učinio njen stric.
- On je bio u mojoj kući na Majorci, >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << a ja sam tog dana bila napolju. Primio je pošiljku i probao reket! Nije mi smetalo što ih je upotrebio, posle toga su mi baš odgovarali - priznala je Ivanovićeva.
Sa novim tipom reketa, Ana je zaigrala prošlog leta.
- Posle Vimbldona, dok sam se pripremala za sezonu na tvrdoj podlozi u Americi, probala sam nekoliko modela, ali ni jedan od njih nije bio ono što je meni trebalo, pa je Yonex na osnovu mojih komentara napravio još nekoliko modela. Posle poraza u San Dijegu sam bila prilično neraspoložena, i sreća da su nove verzije reketa u pravom trenutku bile spremne za testiranje. Rekete sam probala između San Dijega i Sinsinatija i odmah se zaljubila - priseća se šampionka Rolan Garosa iz 2008. godine.
Izbori u TSS: Ana uz Srđana, Džej Džej po strani
Ana neće da bude "seks-bomba"
Bez promena u vrhu
Ana navodi da su joj omiljeni reketi crne boje.
- Imam veoma snažnu igru, pa mi treba reket sa kojim mogu slobodno i snažno da udaram lopticu, ali sa kontrolom. Osim toga, volim da igram bekhend sa dosta spina, što je takođe važno. Novi model mi se dopada, elegantan je, u isto vreme je i jednostavan i prefinjen. Rolan Garos sam osvojila igrajući crnim reketom i to će mi verovatno uvek biti omiljena boja - dodala je 17. igračica sveta.







