Izvor: Blic, 19.Jun.2011, 14:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
BBC: Publika je sa razlogom razočarana u Ejmi
Strani mediji preneli su danas vest o skandaloznom koncertu britanske pevačice Ejmi Vajnhaus u Beogradu, ocenivši da je publika sa razlogom bila razočarana, jer je platila oko 40 evra da je čuje u zemlji u kojoj su plate među najnižima u Evropi.
BBC je izvestio da je oko 20.000 fanova na Beogradskoj tvrđavi izviždalo Vajnhaus nakon što su shvatili da je ona suviše pijana da bi nastupila, a o istim reakcijama piše i američka novinska agencija "Asošijejted pres”.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << />
Mediji su preneli da se Vajhaus teturala po sceni, mrmljala, u više navrata odlazila sa scene i čak u jednom trenutku bacila mikrofon, dok je prateći bend pevao umesto nje.
AP je naveo da je reakcija publike bila oštra, kao i da su ulaznice koštale oko 40 evra (57 dolara), što je, ocenili su, veoma skupo u zemlji gde je prosečna plata oko 300 evra (428 dolara).
"Mnogi su platili čak 45 evra da je vide u zemlji u kojoj su plate najniže u Evropi i njihov bes je bio jasan”, istaknuto je u tekstu BBC-ja, čiji je naslov "Pijana Ejmi Vajnhaus izviždana na sceni u Beogradu”.
Mediji podsećaju da je Vajhaus nedavno provela sedam dana na rehabilitaciji, nakon čega joj je zabranjen alkohol, kao i da je hotelsko osoblje imalo striktna uputstva da skloni piće iz njene sobe.
Vajnhaus se već duže vreme bori sa zavisnošću i mnogi su se nadali da će evropska turneja, koju je zvanično započela sinoć u Beogradu, označiti njen novi počatak, naveli su BBC i AP.
Povezane vesti: Bruka Ejmi Vajnhaus - najgori koncert u istoriji Beograda Mobi: Ejmi Vajnhaus je potrebna pomoć Video: Mobijev sinoćni nastup u Varšavi Zatvara se Kalemegdan zbog koncerta Ejmi Vajnhaus Ejmi u Beogradu prati tim od 30 pomoćnika
BBC: Bes zbog koncerta Vajnhaus
Izvor: S media, 19.Jun.2011
Britanski Bi-bi-si (BBC) konstatuje danas povodom koncerta Ejmi Vajnhaus u Beogradu da je bes publike koja je izviždala pevačicu - bio potpuno razumljiv. ..Bi-bi-si kaže da je beogradska publika izviždala poznatu britansku pevačicu nakon što se ona na bini pojavila u toliko alkoholisanom stanju,...






