Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 03.Nov.2011, 21:27 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ruska ambasada obeležila Dan narodnog jedinstva
BEOGRAD -
Ruski ambasador Aleksandar Konuzin večeras je na prijemu u Beogradu, povodom ruskog državnog praznika, Dana narodnog jedinstva, izjavio da je potrebno dalje razvijati odnose Rusije i Srbije.
Na prijemu u ruskoj ambasadi u Srbiji, Konuzin je podsetio na zajedničko nasleđe srpkog i ruskog naroda, kao i na veliki broj ruskih >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << vojnika koji su poginuli prilikom oslobađanja Srbije tokom dva svetska rata.
"Veoma mi je veliko zadovoljstvo što je na obeležavanje Dana narodnog jedinstva došlo tako mnogo ljudi", rekao je Konuzin obraćajući se prisutnima, među kojima je bilo najviše ruskih državljana.
Borac nekadašnje Prve proleterske brigade Tripo Vučinić poklonio je ruskom ambasadoru fotografiju na kojoj je prikazan mermerni spomenik sovjetskim vojnicima poginulim prilikom oslobođenja Beograda 1944. godine.
Spomenik je posvećen sovjetskim vojnicima koji su poginuli ispred Narodnog pozorišta u Beogradu, a kasnije je prebačen na groblje Oslobodilaca Beograda.
Prijemu je, između ostalih, prisustvovala žena Bogoljuba Karića, Milanka Karić, iz opozicione stranke Pokret snaga Srbije.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...












