Izvor: Nezavisne Novine, 06.Nov.2015, 22:49 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Čepurin: Tanjug važan za Srbiju
BEOGRAD - Ambasador Rusije u Srbiji Aleksandar Čepurin rekao je da je novinska agencija Tanjug važan dio državnog suvereniteta i da se nada da će njeno pitanje biti riješeno u skladu sa interesima samostalne Srbije.
"Veoma je važno da Tanjug zadrži apsolutno objektivan i nepristrasan pogled na dešavanja, da sačuva širinu nacionalnih i stručnih pogleda u vestima. Mogu da kažem da je Tanjug super brend, >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << izvanredan brend koji je dobro poznat u svetu i veoma važan za ovu zemlju", rekao je Čepurin za Tanjug.
On je ocijenio da postojanje Tanjuga nije pitanje novca ili obaveza, nego da je to glavna stvar za samostalnu, nezavisnu i suverenu zemlju.
Premijer Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da će učiniti sve da se zaposlenima u Tanjugu pomogne da nastave svoj posao.
"Meni je stalo i pomoći ću... Naći ćemo načina da opremom i objektom, koje imamo, olakšamo nekom privatniku koji bi tu uložio", rekao je Vučić i dodao da će to učiniti zbog "brend nejma" i ljudi koji tamo rade.
Odluka o prestanku rada Novinske agencije Tanjug stupila je juče na snagu.
U odluci, koja je objavljena juče u "Službenom glasniku", navodi se da je Tanjug prestao da radi 31. oktobra, u skladu sa članom 146 Zakona o javnom informisanju i medijima.
Agencija za privatizaciju organizovala je prethodnih mjeseci dva javna poziva za prodaju Tanjuga, koji su proglašeni neuspješnim jer nije bilo zainteresovanih kupaca.
Nastavak na Nezavisne Novine...










