Aleksinac, nenamenski utrošen novac

Izvor: RTS, 18.Dec.2014, 17:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Aleksinac, nenamenski utrošen novac

Revizijom finansijskih izveštaja završenog računa budžeta za prošlu godinu, revizori su utvrdili da je u opštini Aleksinac nenamenski utrošeno najmanje 275 miliona dinara.

Osim uvećanja plata, nepoštovanje zakona u postupcima javnih nabavki za autobuski prevoz i rashoda u pojedinim javnim preduzećima, državni revizori su utvrdili da je na lični račun šefa računovostva Centra za kulturu i umetnost u tom gradu nezakonito preneto milion 776 hiljada dinara >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << sa tekućeg računa tri javna preduzeća u Aleksincu.

RTS-u je u opštini potvrđeno da je novac na svoj račun preneo lično šef računovodstva Centra za kulturu, koji je suspendovan i podneta mu je krivična prijava.

U niškoj policiji kažu da proveravaju taj slučaj.

rts.nis@rts.rs

+381 18 236 588

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.