Izvor: Telegraf.rs, 03.Okt.2014, 14:46 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Otvoren prvi dečji eko-park na Adi Ciganliji (FOTO)
Dečji eko-park, napravljen uglavnom od prirodnih materijala, zajednički je projekat kompanije "Neoplanta", JP "Ada Ciganlija" i potrošača koji su kupovinom "pipi" i "gudi" promo-pakovanja mesnih prerađevina pomogli izgradnju parka
Prvi ekološki park u Srbiji otvoren je danas na Adi Ciganliji. Dečji eko-park je zajednički projekat kompanije “Neoplanta” i JP “ >> Pročitaj celu vest na sajtu Telegraf.rs << Ada Ciganlija”, ali i potrošača koji su kupovinom ”pipi” i “gudi” promo-pakovanja mesnih prerađevina pomogli izgradnju parka.
- Nama je izuzetno drago što smo pored svih sportskih sadržaja koji postoje na Adi Ciganliji, dobili i jedan eko-zabavni park za decu predškolskog i školskog uzrasta, gde će moći da se edukuju, razvijaju svoje motoričke sposobnosti, ali i ekološku svest – izjavila je PR kompanije “Neoplanta” Maja Pavlović.
Foto: Neoplanta
Marketing menadžer kompanije “Neoplanta” Zora Kovačević pozdravila je prisutne i zahvalila se potrošačima koji su kupovinom proizvoda pomogli izgradnju parka:
- Imali smo više ciljeva kada smo osmišljavali ovaj projekat, neki od njih odnose se na razvijanje motoričkih sposobnosti dece, podsticanje emocionalnog razvoja, ali i razvoja ekološke svesti. Projekat je finansiran od kupovine “pipi” i “gudi” proizvoda tokom perioda od aprila do juna ove godine, i želimo da se zahvalimo potrošačima koji su učestvovali u izgradnji parka.
Foto: Neoplanta
Program je vodio glumac Srđan Ivanović, koji je posetiocima poželeo dobrodošlicu i naglasio značaj koji će Ada Ciganlija i eko-parkovi imati u “ekološkim godinama koje dolaze”.
Okupljene mališane zabavljao je klovn Paja, a imali su priliku i da pogledaju premijerno edukativno-interaktivnu predstavu o reciklaži, “Ekoslav u akciji”, u realizaciji udruženja građana za pozorište, televiziju i film “Epizodista”.
Izgradnja eko-parka započeta je u septembru ove godine. Sprave u parku napravljene uglavnom od prirodnih materijala kao što su drvo, kamen, šljunak i malč, sada su spremne za najmlađe posetioce Ade.
(Telegraf.rs)
Otvoren prvi dečji eko park u Srbiji
Izvor: Studio B, 03.Okt.2014
Prvi dečji eko-zabavni park u Srbiji otvoren je danas na Adi Ciganliji, saopštili su organizatori. ..Dečji eko-zabavni park prostire se na površini od oko 300 metara kvadratnih i jedinstven je po tome što je izgrađen u najvećoj meri od prirodnih materijala, drveta, peska, šljunka, malča...Portparolka...








