Izvor: Press, 22.Sep.2010, 23:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Radnike „Valjevo puta" gazda zvao da dođu u Budimpeštu
Svi radnici valjevskog građevinskog preduzeća „Valjevo put", u vlasništvu mađarske kompanije „Betonut", juče su stupili u štrajk tražeći isplatu zaostalih zarada, putnih troškova i proveru dokapitalizacije.
Štrajkači kažu da ih je novi vlasnik izigrao jer su izostale obećane investicije, dok su uslovi za rad građevinaca pogoršani. Radnici „Valjevo puta" kažu da >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << platu nisu primili od maja, dok im od početka godine nije isplaćen nijedan dinar za putne troškove. Predsednik štrajkačkog odbora Tihomir Đuričić kaže da je u štrajk stupilo 145 radnika.
- Mesecima smo ih upozoravali na problem sa platama, ali smo dobijali uvek isti odgovor - svetska ekonomska kriza. Kada smo ih pre pet dana obavestili da ćemo početi štrajk, dobili smo odgovor da dođemo u Budimpeštu na razgovor! Niko od nas sindikalaca niti ima pasoš, niti ima para za taj put u Mađarsku. Sada nam predlažu da se nađemo „na pola puta", u Subotici, ali tek 28. septembra. Spremni smo da odemo na taj razgovor, ali nećemo obustavi štrajk sve dok ne ispune naše zahteve - kaže Đuričić.
Obustavljeni su radovi u Bajinoj Bašti i Požegi, dok se, po nalogu vlasnika, poslovi obavljaju u Valjevu i Vladimircima.












