Sindikati obrazovanja traže veće plate

Izvor: RTS, 28.Nov.2008, 19:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sindikati obrazovanja traže veće plate

Štrajk, uz potpunu obustavu nastave u svim školama u Srbiji ukoliko vlada do 10. decembra ne potpiše aneks Protokola o povećanju zarada u obrazovanju.

Unija sindikata prosvetnih radnika Srbije i Sindikat obrazovanja zatražili su od Vlade Srbije da najkasnije do 10. decembra ove godine bude potpisan aneks Protokola o povećanju zarada u obrazovanju.

Sindikati su najavili da će, ukoliko njihovi zahtevi ne budu ispunjeni do navedenog roka, biti izvršene sve >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << pripreme za štrajk i potpunu obustavu nastave u svim školama.

Sindikalne organizacije zatražile su da najkasnije do navedenog datuma bude zaključen i potpisan posebni kolektivni ugovor za zaposlene u osnovnim i srednjim školama i domovima učenika.

"S obzirom na to da je vlada kao jedan od prioriteta utvrdila ulaganje u obrazovanje, reprezentativni sindikati zahtevaju da povećanje zarada u budžetu za 2009. godinu bude najmanje do projektovane inflacije", navodi sindikat.
Pogledaj vesti o: Štrajk prosvetnih radnika

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.