Stižu Panasonic smartfoni

Izvor: Dzungla.org, 11.Dec.2011, 11:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Stižu Panasonic smartfoni

Krajem novembra nezvanično smo saznali da će Panasonic svoje poslovanje sa smartfonima proširiti na Evropu, sada stiže i zvanična potvrda.

Počevši od marta 2012. godine Evropljani će moći da kupuju smartfone i ove kompanije, koja ih sada prodaje pretežno u Japanu. Kasnije će stići i u Ameriku, Kinu i ostatak Azije.
Cilj je prodati 1,5 miliona smartfona u Evropi naredne fiskalne godine, rečeno je iz >> Pročitaj celu vest na sajtu Dzungla.org << ove kompanije, a do 2016. godine Panasonic planira prodaju od 9 miliona smartfona u Evropi, Aziji i Kini i šest u Japanu i SAD-u.
Glavne karakteristke modela biće ultra tanko kućište, QHD 4,3-inčni ekran, otpornost na vodu i prašinu, a objavljena je i fotografija prototipa.
Japanska kompanija osnovana je u 1918. godine i jedna je od najuspešnijih kompanija u svetu, Forbes ju je 2009. godine smestio na 89. mesto liste najvećih svestkih kompanija, a od januara 2011. godine posluje i njena fabrika u Srbiji, Svilajncu.
( Izvor: B92 )

Nastavak na Dzungla.org...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

"Panasonik" ponovo prodire na tržište telefona u Evropi

Izvor: Blic, 11.Dec.2011

Japanski elektronski gigant "Panasonik" je, posle šest godina odsustva u Evropi, objavio da će početkom 2012. lansirati novu paletu "pametnih" telefona - "smartfona"...Radi se o strateškom preokretu čiji je cilj da se ta marka održi, posle slabijeg uspeha japanske kompanije na tržištu televizora,...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Dzungla.org. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Dzungla.org. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.