Šalke drži korak

Izvor: RTS, 14.Feb.2010, 20:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Šalkea pobedili su na svom terenu ekipu Kelna sa 2:0 u 22. kolu nemačkog prvenstva i ostali u trci za titulu prvaka s Bajerom iz Leverkuzena i minhenskim Bajernom.

Ekipa iz Gelzenkirhena povela je pogotkom Žoela Matipa u 45. minutu, a konačan rezultat postavio je Džefereson Farfan u 81. minutu.

Reprezentativac Srbije i član Kelna Zoran Tošić ušao je u igru u 66. minutu umesto Maniša.

Šalke je posle ove pobede ostao na trećem mestu na >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << tabeli sa 45 bodova, tri manje od Bajera i Bajerna.

Ajnhtraht je na drugoj utakmici dana u Frankufrtu nadoknadio gol zaostatka i gostujući Frajburg pobedio sa 2:1 zahvaljujući golu Halila Altintopa u poslednjem minutu susreta.

Prethodno je Frajburg poveo pogotkom Papisa Demba Sisea u 25. minutu, da bi u 40. Benjanin Keler Ajtrahtu doneo izjednačenje.

Ajntraht je na kraju osvojio ceo plen, ali je, ipak, ostao na sedmom mestu na tabeli Bundeslige.

U 22. kolu fudbalskog prvenstva Nemačke ovog vikenda postinguti su sledeći rezultati:

Ajntraht - Frajburb 2:1

Šalke - Keln 2:0

Bajer - Volfsburg 2:1

Bajern - Borusija (D) 3:1

Hanover - Verder 1:5

Herta - Majnc 1:1

Štutgart - Hamburg 1:3

Bohum - Hofenhajm 2:1