LE: Inter u finišu srušio Partizan

Izvor: Večernje novosti, 25.Okt.2012, 21:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Partizana poraženi suu Milanu od Intera sa 1:0 (0:0) u meču trećeg kola Lige Evrope. Jedini gol na meču postigao je Rodrigo Palasio u 88. minutu susreta, kažnjavajući na taj način promašenu"mrtvu" šansu Lazara Markovića napad pre odlućujućeg detalja. Uskoro opširnije...DRUGO POLUVREME46. MINUT Već u prvom napadu u nastavku meča prilika za Partizan. Tomić je prošao po levoj strani, ali je njegov šut iskosa >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << sa ivice kaznenog prostora bio izblokiran pa Handanović nije ima velikih problema da uhvati loptu.47. MINUT Džonatan dobija žuti karton zbog prekršaja nad Lazarom Markovićem.52. MINUT Stramaćoni pravi drugu izmenu. Umesto Livaje na terenu je Kristijan Zaneti.54. MINUT Lazar Marković nije najbolje primio loptu na ivici šesnaesterca, Kambiaso je osvojio, a udarac Silvestrea sa šest, sedam metara brani Petrović.56. MINUT Inter je mogao da povede ni iz čega. Ivanov je u kaznenom prostoru Partizana pogodio Smiljanića, lopta je pala pred Palasija, koji se nije najbolje snašao i udarcem iz prve sa pet metara poslao loptu u gol aut. 61. MINUT Kasano je promašio šansu utakmice. Iskusni italijanski napadač je na pet metara primio loptu, namestio se i šutirao preko gola! Posle centaršuta sa desne strane, Miljković je na petercu promašio loptu, ali Kasano nije kazanio tu grešku. 68. MINUT Vermezović pravi prvu izmenu na meču. Umesto Aleksandra Mitrovića u igri je Marko Šćepović.75. MINUT Umesto kapitena Partizana Saše Ilića u igri je Miloš Jojić. I Stramaćoni pravi izmenu. Umesto Kasana i igri je Milito.80. MINUT Kamara je izgubio loptu na centru terena. Milito je pošao prema golu, šutirao sa dvadesetak metara. Petrović je bio na "krivoj" nozi, ali je lopta prošla pored gola.81. MINUT Umesto Tomića na terenu je Saša Marković.88. MINUT 1:0 Palasio. Posle ogromne šanse Lazara Marković, Inter kažnjava Partizan. Milito je centrirao sa desne strane, a Palasio glavom, uz pomoć golmana Petrovića, zatresao mrežu Partizana. Golu Intera prethodila je "mrtva" šansa Lazara Markovića. Marko Šćepović je povukao kontru crno-belih, jedan igrač Intera se oklizuno, pa je Šćepović prosledio loptu Markoviću, koji je ušao u kazneni prostor. Mladi napadač Partizana je šutirao po zemlji, pa je Handanović, koji je već bio na travi, uspeo da interveniše.Posle tri minuta nadoknade vremena izraelski sudija svira kraj.PRVO POLUVREME1. MINUT Meč je počeo napadom Intera.4. MINUT Prvi korner na meču izveo je milanski tim.9. MINUT Veliku šansu za Inter promašuje Kutinjo. Fudbaler Intera je naleteo na povratnu loptu upućenu sa leve strane, i sa desetak metara, neometan, šutirao iz prve pored gola Partizana.14. MINUT Prvi pokušaj Partizana da ugrozi gol Intera. Medo Kamara je šutirao sa preko 30 metara, lopta odlazi pored gola.21. MINUT STATIVA Partizana. Lazar Marković je odlično prošao po levoj strani, ušao u kazneni prostor i šutirao u kontra ugao Handanovića, koga je stativa spasila da ne ide po loptu u mrežu.22. MINUT Oslobodio se srpski šampion pritiska Intera, prvi korner za crno-bele na meču.27. MINUT Ostojić je spasao gotovo siguran gol Intera. Kutinjo je prijemom lopte izbacio mladog štopera na ivici kaznenog prostora i pošao sam prema golu Petrovića, ali ga je Ostojić stigao i u poslednjem trenutku uklizavanjem izbacio loptu u korner.30. MINUT Odlično su crno-beli iskoristili prazan prostor po desnoj strani. Duplim pasom, desni bek Partizana je ostao usamljen, krenuo u kazneni prostor, šutirao sa 14, 15 metara, ali pravo u Handanovića.31. MINUT Kutinjo zbog povrede, koju je zaradio prilikom intervencije Ostojića, napušta teren. U igri je Rodrigo Palasio.32. MINUT Silvestre dobija žuti karton zobg prekršaja nad Mitrovićem na samoj liniji kaznenog prostora. Koliko je bilo blizu penala najbolje oslikava to što je glavni sufija prvo pokazao na belu tačku, a potom promenio odluku. Tomić iz slobodnog udarca pogađa spoljni deo mreže.44. MINUT Zbog prigovora Nemanja Tomić dobija žuti karton. 45. MINUT Igra se jedan minut nadoknade vremena.