Egal na odmoru

Izvor: RTS, 12.Feb.2014, 22:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bilbao - Crvena zvezda 37:37 (poluvreme). Košarkaši Crvene zvezde gostuju u Bilbaou istoimenoj ekipi u meču petog kola grupe L "last32" faze Evrokupa. Beogradski crveno-beli imaju skor 3-1 u eventualna pobeda bi im obezbedila plasman u osminu finala.

21.12 - Nakon dosta preokreta, grešaka sa obe strane i to u obe faze igre, nerešen rezultat na poluvremenu (37:37) se čini najpravednijim. Očekuje nas uzbudljiv i najveroatnije neizvestan nastavak meča.
20.55 - Nešto slabiji početak Zvezde u drugoj četvrtini i domaćin pravi mini seriju od 7:0 za 24:25.

20.49 - Posle prve četvrtine Zvezda ima prednost u Bilbaou od 17:25. Crveno-beli igraju dobru odbranu i odlično šutriju za tri poena -4/7.

20.42 - Nakon sedam minuta igre, crveno-beli dobro šutiraju spolja i imaju prednost od 19:13. Tri različita košarkaša Zvezde pogađala su van linije 6.75.

20.30 - Počeo je meč u Baskiji između Bilbaoa i Crvene zvezde.

Nakon odbrane trofeja u Kupu Radivoja Koraća proteklog vikenda, košarkaši Crvene zvezde u Baskiji protiv Bilbaoa traže pobedu i overu plasmana u osminu finala Evrokupa.

Meč ne dolazi u najboljem momentu za istrošenu ekipu Dejana Radonjića ali je ulog veliki i crveno - beli će morati da pronađu snage za večerašnji duel protiv šuterske ekipe Bilbaa.

Prvi meč u Pioniru Zvezda je dobila teže nego što konačan rezultat od 105:87 pokazuje. Španski tim je vrlo atipičan, mnog šutira za tri poena i u tom segmentu opasnost preti od apsolutno svih igrača.

Ipak, igru crno-belih iz Baskije vode plejmejkeri - Lopez i Grimau i njih će Nelson i drugovim morati da zaustave ukoliko žele da se u Beograd sa teškog gostovalja vrate uzdignute glave i "kartom" za osminu finala najmasovnijeg takmičenja u Evropi.

Utakmica u Bilbaou počinje u 20.30 a tok meča i kretanje rezultata možete pratiti na našem sajtu.
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda