ASL: Pobede Zvezde u Vršcu

Izvor: B92, 21.Apr.2012, 21:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Crvene zvezde DIVA pobedili su u Vršcu Hemofarmom sa 76:68 (24:11, 19:24, 22:18, 11:15) u utakmici osmog kola Agroživ Superlige Srbije.

Hemofarm je poražen i deveti pu ove sezone, pošto je već odigrao utakmicu devetog kola sa Partizanom mt:s, dok je Crvena zvezda zabeležila petu pobedu.

Trojica košarkaša Crvene zvezde postigla su dvocifren broj poena. Omar Tomas je ubacio 11 poena (5sk), dok su Andrija Milutinović i Bojan Popović (5as) postigli >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << po deset poena.

Košarkaši Crvene zvezde su furiozno ušli u meč pošto su u prvih šest minuta postigli 19 poena (Hemofarm 6). „Crveno-beli" su već posle tri minuta imali dvocifrenu prednost (12:2). Poene su u prvim minutima meča postigli Bojan i Petar Popović, Subotić i Omar Tomas.

Posle rekordnih +15 (21:6) u osmom minutu meča Hemofarm je u nastavku meča uspevao da smanji prednost gostiju na jednocifren broj.

Zvezda je posle prodora Nedovića i poena Nikolića u 12. minutu imala +16 (27:11). Hemofarm je timskom igrom uspeo da dobije drugu četvrtinu sa 24:19 pa je posle prvih 20 minuta Zvezda imala osam poena prednosti – 43:35.

U prvom poluvremenu nijedan igrač nije postigao više od osam poena. Omar Tomas je ubacio sedam poena, Petar Popović i Uroš Nikolić po šest, dok je u ekipi Hemofarma Mladen Jeremić ubacio osam poena, a Gagić poen manje.