Kategorije
Vaš glas
U fokusu
Regioni
Izvori


Kako izgleda to?

Arhiva

Korisnicki servisi

Naši sajtovi

Prijatelji sajta


DS S protiv promene Ustava  

13.Dec.2010, 14:30, Izvor: S media      DS S protiv promene Ustava

Demokratska stranka Srbije protivi se promeni Ustava Srbije, a inicijative za izmenu najvišeg pravnog akta države tumači kao posledicu pritiska iz inostranstva zbog ustavne preambule o južnoj srpskoj pokrajini - Kosovu i Metohiji, kaže potpredsednik te stranke Slobodan Samardžić.

On je na konferenciji za novinare rekao da Ustav Srbije, koji je koherentan državotvorni dokument, >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << na moderan i demokratski način daje obeležje državnosti i uredjenja Srbije.

Samardžić je ocenio da mnoge države, koje su priznale nelegalnu nezavnosnost Kosova i Metohije, "prosto žulja preambula koja se tiče južne srpske pokrajine".

Potpredsednik D S S-a smatra da su odredbe o Kosovu i Metohiji "target, odnosno centar" inicijativa za promenu Ustava Srbije.

On je podsetio da inicijative o promeni Ustava Srbije potiču u proteklih godinu dana iz vladajuće koalicije, uz razna objašnjenja, pa i potrebe regionalizacije, a da je i opoziciona Srpska napredna stranka najavila aktivnost na istom planu.

Samardžić smatra da promena broja poslanika Skupštine Srbije, a što kroz promenu Ustava traži SNS, "nije važno društveno i ekonomsko i političko pitanje".

"Strahujemo da je to deo opšte kampanje za promenu Ustava Srbije", rekao je on, dodajući da je "SNS potegla pitanje broja poslanika kao da je Srbija jedna od najnaprednijih država EU".

SNS: Prepoloviti državnu upravu!

Govoreći o juče održanim kosovskim izborima, Samardžić je ocenio da se posle njih za Srbe koji žive na Kosovu i Metohiji ništa neće promeniti, odnosno da će i dalje teško živeti.

On je dodao da će oni Srbi koji su izašli na te izbore predstvljati sami sebe i svoj krug prijatelja, a ne Srbe koji žive na Kosovu i Metohiji.

Samardžić je kritikovao "vlast u Srbiji" koja je prvo blago pozvala Srbe da ne izadju na kosovske izbore, a zatim na terenu preko svojih predstavnika podržala dve srpske liste.

Na kosovskim izborima organizanovanim juče izašlo je i osam srpskih lista, medju kojima su dve razmenile optužbe zbog, prema njihovom misljenju, kršenja izbornog procesa.

(Tanjug)

Nastavak na S media...   
Losa vest 0 Dobra vest 0

Promena Ustava zbog preambule ili poslanika?  

13.Dec.2010, Izvor: Radio Televizija Vojvodine Promena Ustava zbog preambule ili poslanika?

BEOGRAD -
Demokratska stranka Srbije protivi se promeni Ustava Srbije, a inicijative za izmenu najvišeg pravnog akta države tumači kao posledicu pritiska iz inostranstva zbog ustavne preambule o južnoj srpskoj pokrajini - Kosovu i Metohiji, izjavio je danas potpredsednik te stranke Slobodan Samardžić.
On je na konferenciji za novinare rekao da Ustav Srbije, koji je koherentan...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine... Losa vest 0 Dobra vest 0



Pogledaj prvu stranicu sajta Vesti.rs za najnovije vesti

Dodajte komentar

Anti-SPAM zaštita: koliki je zbir brojeva jedan i dva?
(uneti brojku slovima, na primer: PET)


Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva ovog sajta, već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite kako bi uklonili sporni sadržaj.
Vaši prijatelji prate vesti i preko Facebook-a.
Prikljuci se i ti !