Izvor: B92, 16.Sep.2009, 17:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ranjen britanski mladić u Beogradu

Beograd, Subotište -- Mladić britanske nacionalnosti, koji je noćas ranjen u Brodarskoj ulici u Beogradu, operisan je i njegovo stanje je stabilno, kažu za B92 u Urgentnom centru.

Pri ranjavanju vatrenim oružjem mladić je zadobio nekoliko rana u predelu tankog creva i izgubio veliku količinu krvi. Policija je u međuvremenu saopštila da intenzivno radi na rasvetljavanju svih okolnosti koji su dovele do pucnjave u kojoj je rano jutros u Beogradu ranjen britanski državaljanin >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << S. J. A. (26).

Do pucnjave je došlo oko tri sata u Brodarskoj ulici, tridesetak metara od splava "Fristajler", navodi se u saopštenju MUP-a.

Nakon ranjavanja, mladić se sa svojim prijateljima peške vratio u hostel u kojem su smešteni i tek onda su o ranjavanju obavešteni policija i Hitna pomoć.

Ekipa Hitne pomoći u ranim jutarnjim časovima prebacila ga je od hostela "Centar" u Karađorđevoj ulici kod Železnicke stanice do Urgentnog centra.

"Pacijent je operisan i njegovo stanje sada je stabilno. Bila je teža povreda, rađena je operacija u predelu stomaka, tačnije rađena su creva i drenaža. Mi ćemo pratiti njegov postoperativni tok, pa ćemo videti - lekari će odlučiti šta će dalje raditi", kazao je za B92 portparol Kliničkog centra Srbije, Drago Jovanović.

Dačić: Detalji po okončanju istrage

Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da će policijska istraga pokazati šta se tačno desilo prilikom ranjavanja britanskog državljanina S. J. A.

Dačić je rekao da, za sada, nema novih detalja o tom incidentu, potvrdivši da je do pucnjave došlo oko tri sata ujutro, na lokaciji udaljeno tridesetak metara od splava "Fristajler" u Beogradu.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Mladi Britanac ranjen na splavu Fistajler

Izvor: 24sata, 16.Sep.2009

Prilikom ranjavanja vatrenim oružjem mladić je zadobio nekoliko rana u predelu tankog creva i tom prilikom izgubio veliku količinu krvi. Podsetimo, ekipa Hitne pomoći u ranim jutarnjim časovima prebacila ga je od hostela "Centar" u Karađorđevoj ulici kod Železnicke stanice do Urgentnog centra.

Nastavak na 24sata...

Ispred splava u Beogradu ranjen strani državljanin

Izvor: RTS, 16.Sep.2009

Britanac S. J. A. (26), koji je jutros u pucnjavi kod splava "Fri stajler", teško povređen operisan je, u stabilnom je stanju i komunicira sa lekarima, saopštavaju iz KBC-a. Policijska istraga će pokazati šta se tačno desilo prilikom ranjavanja britanskog državljanina, izjavio ministar Ivica Dačić...Britanski...

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.