Beko odbacuje navode VAC-a

Izvor: B92, 19.Maj.2012, 20:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Beko odbacuje navode VAC-a

Beograd -- Biznismen Milan Beko i njegove kompanije odgovorili su na saopštenje nemačkom medijskom koncernu VAC, da su dobili u arbitražnom sporu protiv tog koncerna.

"Vi nama treba da platite, gospodo iz VAC-a, a ne mi vama. Ko je tu pobedio", navodi se u saopštenju Milana Beka i njegovih kompanija Stadlux, Abisco, Bicos i Munon, protiv kojih je VAC poveo arbitražu u Beču u vezi s vlasništvom u "Novostima".

Koncern VAC je ranije odbacio tvrdnje Beka i njegovih >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kompanija od pre dva dana da su dobili spor pred arbitražom u Beču i navela da je sama odustala od postupka pošto je još u junu 2010. godine odlučila da se povuče iz Srbije.

U današnjem saopštenju dostavljenom Beti, Beko i njegove kompanije navode da je presudom VAC dužan da im plati troškove spora od 400.000 američkih dolara, kao i sve troškove odbrane u iznosu od 274.044,39 evra.

"U najkracem roku ćemo VAC obavestiti na koji račun ovaj iznos treba da nam bude doznačen", navodi se u saopštenju Beka i njegovih kompanija.

Navodi se i da je ovo drugi put da kompanije protiv kojih je VAC poveo spor dobijaju pred međunarodnim sudovima.

"Sud u Gracu je prošle godine presudio u našu korist, nakon što je VAC privremeno oduzeo Ardos, jednu od naših kompanija koja poseduje akcije 'Novosti'. To je učinjeno na bazi dokumentacije kompromitovane pravne vrednosti, što je sud i utvrdio, tako da nam je Ardos vraćen", navodi se u saopštenju.

Milan Beko je 2006. godine prezueo većinski kapital "Novosti" preko tri povezane firme registrovane u inostranstvu. Ta privatizacija je sporna po oceni Saveta za borbu protiv korupcije, a njeno ispitivanje je zatražila i Evropska unija.

Komisija za hartije od vrednosti je prošle godine naložila Beku da podnese ponudu za prodaju udela većeg od 25 odsto, što on do sada nije učinio.

Njemu je oduzeto pravo upravljanja na udeo veći od 25 odsto, tako da je sada država najveći pojedinačni akcionar u "Novostima".

Predstavnici VAC-a su tvrdili da je ta kompanija imala sporazum sa Bekom o preprodaji udela u "Novostima", a Komisija za zaštitu konkurencije Srbije odbila je njen zahtev za preuzimanje većinskog udela u toj kompaniji.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Beko: VAC mora da plati troškove

Izvor: Akter, 19.Maj.2012

Društva Stadluks, Abisko, Bikos, Munon i srpski biznismen Milan Beko saopštili su danas da je, na osnovu arbitraže u Beču, nemački medijski koncern VAC obavezan da im plati troškove sporenja od 400.000 dolara i sve troškove njihove odbrane od 274.000 evra

Nastavak na Akter...

Beko odbacuje navode VAC-a

Izvor: Vesti-online.com, 19.Maj.2012

Biznismen Milan Beko i njegove kompanije odgovorili su na saopštenje nemačkom medijskom koncernu VAC, da su dobili u arbitražnom sporu protiv tog koncerna..."Vi nama treba da platite, gospodo iz VAC-a, a ne mi vama. Ko je tu pobedio", navodi se u saopštenju Milana Beka i njegovih kompanija Stadlux,...

Nastavak na Vesti-online.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.